Людкевич-фест: нове дихання музики

Чому варто відвідати новий фестиваль?

14:56, 5 вересня 2017

З 8 по 17 вересня у Львові відбуватиметься одна із найочікуваніших музичних подій осені - Людкевич-фест. Понад два десятки заходів, безліч лекцій та концертів чекає на вдумливого, захопленого глядача (слухача, учасника). ZAXID.NET підготував підбірку важливих фактів, які надихнуть послухати класичну музику й відвідати Людкевич-фест.

Що це?

Людкевич-фест - фестиваль класичної музики. Проходитиме у Львові з 8 по 17 вересня на різних локаціях. Послухати класичну музику, почерпнути нове з лекцій та подискутувати під час обговорень можуть усі охочі від трьох до сто трьох років: програма фестивалю включає вечірні концерти й забаву для наймолодших. Всього організатори запланували 24 заходи, які відбуватимуться упродовж двох тижнів вересня.

Хто це?

Фестиваль присвячений видатній постаті української музики - Станіславу Людкевичу. Його творчість - це вагомий внесок у галицьку культуру. Поза масками «музичного каменяра» та строгого педагога Станіслава Пилиповича ховався замріяний романтик, який писав інтимну музику. Його життя - це сто років у епоху двох імперій. Але фестиваль Людкевич-фест - це не лише про Людкевича, а й про галицьку музику, українське музикознавство, сучасних композиторів.

Де це?

Заходи відбуватимуться в різних закладах - у Львівській національній галереї ім. Бориса Возницького, у філармонії, в музеї ім. Соломії Крушельницької, у Домі Франка, готелі «Жорж», у Музеї Пінзеля, бібліотеці на Ринку, в Домі Людкевича, Палаці Сапігів, Пороховій вежі.

Скільки це коштує?

Ціна квитків на концерти коливатиметься від 80 до 200 грн. Втім, організатори намагаються зробити фестиваль доступним для всіх, тому для певних соціальних категорій діятимуть знижки. Щоб потрапити на лекції чи екскурсії, варто заздалегідь зареєструватися на сайті Collegium Musicum. Тут діє система оплати #PayWhatYouCan (англ. - «Заплати скільки зможеш»). Кожен учасник може самостійно вирішити, скільки коштів вартує програма.

Родзинки програми

Вікімайстерня: мистецтво. Ворк-шоп для митців, на якому український вікіредактор Юрко Булка вчитиме користуватися ресурсом «Вікіпедія» задля поширення власних ідей, творчості, заходів тощо. Майстер-клас стане у пригоді митцям, які хочуть освоїти онлайн-енциклопедію. Попередня реєстрація обов’язкова, кількість місць обмежена.

Оркестр Collegium Musicum

Старогалицький бал для дітей (4+). Інтерактивний проект на основі творів Людкевича. Діти матимуть нагоду познайомитися з історичними танцями, навчаться водити хороводи й створювати власні танцювальні атрибути. Для наймолодших учасників фестивалю звучатиме жива музика.

Тренінг із самопрезентації для митців. Про те, як правильно презентувати себе й свою творчість, про секрети самопіару для досягнення успіху розповідатиме львівська бізнес-тренер Людмила Калабуха. Попередня реєстрація обов’язкова, кількість місць обмежена.

Підготовка до фестивалю - у розпалі

Концерт Людкевич - «Літургія». «Збірник літургійних пісень» ще ніколи не виконувався повністю. Тож учасники матимуть змогу стати свідками прем’єри , призабутої музики. Виконуватиме цикл вокальний ансамбль Collegium Musicum під егідою львівського диригента Віктора Пилипишина. Незабаром квитки з’являться на сайті організаторів.

Сонати та Інтерлюдії для препарованого роялю. Твори американського авангардиста Джона Кейджа у виконанні всесвітньовідомого українського піаніста Антонія Баришевського. Концерт допоможе осягнути і співставити світову музичну культуру на українську музику приблизно однакового часу.

Чому варто це відвідати?

Команда професійних митців, менеджерів і науковців працювала над створенням унікальної програми близько року. Фестиваль доступний для кожного та зрозумілий для всіх. Людкевич-фест - це нове дихання відомої нам музики!

Хто організував це?

Організаторами фестивалю є мистецька агенція Collegium Musicum. За п’ять років свого існування вони організація музикували 500 разів на різних сценах (і не тільки) Львова. Головним партнером є Львівська міська рада, яка виділила кошти на проведення Людкевич-фесту.

Тарас Демко та Іван Остапович, співзасновники Collegium Musicum

Фото: Collegium Musicum