Люстрація смітниками

За місяць незвичного флеш-мобу українці запхали до сміттєвих урн 9 чиновників

21:06, 26 вересня 2014

Поки у стінах українського парламенту приймають люстраційні закони, під парламентом, та й не тільки, повним ходом триває "народна люстрація". Trash Bucket Challenge – незвичний флеш-моб і нова народна форма покарання для корумпованих чиновників, головним методом якої є викидання підозрюваних у корупції у сміттєві баки, набуває масового характеру в Україні. За місяць "жертвами" незвичного челенджу стали 9 чиновників.

Так, 6 вересня активісти одеської регіональної організації "Правий сектор" засунули у сміттєвий бак чиновника Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, якого активісти запідозрили в отриманні хабара на суму понад 500 тис. грн. 

16 вересня біля будівлі Верховної Ради мітингувальники, які вимагали люстрації у владі, вкинули до великого сміттєвого контейнера народного депутата від групи "Економічний розвиток" Віталія Журавського, який є автором скандального проекту Закону України про наклеп, що свого часу викликав хвилю протестів серед журналістів. 

За результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки Журавський потрапив в десятку найбільших ворогів української преси у 2012–2013 роках.

18 вересня представники "Правого сектора" змусили начальника відділу кадрів Тернопільської райдержадміністрації Віталія Федака написати заяву на звільнення, після чого вивели його на вулицю і засунули у контейнер для сміття.

Під час пікету під стінами Кіровоградської обласної ради 19 вересня протестувальники кинули у сміттєвий бак депутата облради Миколу Корецького, якого звинуватили в участі у Антимайдані та підтримці Януковича.

25 вересня аж три чиновники за сприяння активістів вивчали вигляд урн для сміття зі середини. Так у Києві, народного депутата Віктора Пилипишина громадські активісти кинули у смітник та облили червоною фарбою. 

Повідомлення про це з'явилось на сторінці спільноти "Варта Києва" у Facebook.

"Корупціонер - фальсифікатор Віктор Пилипишин, який голосував за диктаторські закони 16 січня, сьогодні спробував спокійно зареєструватися в кандидати в депутати, ніби Революції в країні й не було. Але обурена громадськість дала йому зрозуміти, що місце його на смітнику історії та облила його червоною фарбою, щоб пам'ятав, що його голосування в Верховній Раді спричинили смерті невинних", - сказано в повідомленні.

Також на сторінці закликали небайдужих прийти під ЦВК і не допустити реєстрації Пилипишина.

У Черкасах 25 вересня під час позачергової сесії облради активісти закинули до сміттєвих урн двох депутатів: спочатку народні люстратори викинули у сміттєвий бак колишнього першого заступника голови Черкаської облради, екс-регіонала Володимира Вовченка.

Після цього до смітника викинули ще одного депутата облради – Олександра Харламова.

26 вересня у Рівному громадські активісти винесли з приміщення сесійної зали першого заступника голови обласної ради Олександра Данильчука та, звинувативши його у співпраці з Партією Регіонів, викинули його в смітник,який стояв біля будівлі.

Данильчук відкидав звинувачення та запевняв, що ніколи не був членом ПР, однак активістів це не зупинило. Варто зазначити, що місцева міліція не втручалась у цей процес.

Цього ж дня у центрі Києва головою у смітник активісти засунули нардепа з групи "За мир і стабільність" Віталія Грушевського.

Бійку за участю нардепа, який цими днями повернувся разом з колегами з вояжу до Москви, зняв і виклав у Youtube "17 канал".

На відео видно, що після інтерв'ю Грушевський разом з журналістом вийшов на вулицю, де кореспондент показав нардепу знайдену у кинутому Януковичем Межигір‘ї розписку з його підписом про отримання 50 тисяч доларів.

Грушевський почав заперечувати свою причетність до цього документа. Через кілька секунд на нього накинулися активісти і засунули нардепа головою у смітник.