Підтримка фермерства на рівні держави необхідна не тільки для економічного, але й для соціального розвитку сільських територій. Зростання сільського підприємництва без сумніву призведе до збільшення кількості сімейних ферм, підвищення зайнятості населення в сільськогосподарській праці, покращення якості життя мешканців села.
Такою думкою поділився перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк на загальному брифінгу Міністерства сільського господарства та Асоціації фермерів та землевласників України (АФЗУ). Ця зустріч була присвячена програмі державного забезпечення агропромислового комплексу України на цей рік, яка передбачає виділення коштів у розмірі 1 млрд гривень на розвиток фермерських господарств.
Перший заступник зазначив, що за умови державної допомоги фермерам розвиток сільського підприємництва частково знизить рівень безробіття на селі, що значно поліпшить умови життя в сільській місцевості, дозволить залучити кошти для відновлення сільської інфраструктури.
На нараді Максим Мартинюк перерахував основні напрямки розподілу державних коштів, спрямованих на підтримку фермерства та кооперації:
• компенсація вартості при закупівлі насіння;
• часткове компенсація вартості придбаного фермерами обладнання та техніки українського виробника;
• зниження вартості дорадчих послуг;
• відшкодування коштів кооперативам молочного та плодово-ягідного напрямків для закупівлі сільськогосподарського обладнання.
Приватні домогосподарства, повідомив перший заступник, отримають грошову допомогу у розмірі 2,5 тисяч гривень на утримання телят великої рогатої худоби до одного року. Ці кошти передбачені як бюджетна дотація на тваринництво в рамках державної програми.
Президент АФЗУ Іван Томіч вважає, що це перший Уряд України, який послідовно робить кроки в напрямку конструктивного співробітництва з фермерами.
Асоціація фермерів надала інформацію, що відразу після оголошення Урядом своїх намірів про надання фермерам системної підтримки, кількість фермерських господарств зросла з 32, 9 тисяч одиниць до 34, 5 тисяч одиниць. Ця тенденція буде зберігатися і посилюватися, коли фермерам почнуть надавати фактичну підтримку у вигляді реальних фінансів, спрямованих у сільськогосподарську галузь.
Цей рух до створення сімейних ферм, до європейського укладу сільської місцевості, Іван Томіч назвав «сигналом зростання та надійності». Він дав прогноз щодо зростання кількості фермерських господарств майже вдвічі, якщо буде діяти трирічна державна підтримка згідно з концепцією розвитку фермерства.
Кабінетом Міністрів України, як повідомляє Укрінформ, 7 лютого затверджена програма підтримки аграрного сектора за головними напрямками, які передбачені Державним бюджетом України на 2018 рік. На підтримку та розвиток аграрної галузі буде спрямована загальна сума у розмірі 6,3 млрд. гривень.