Маріупольська художня школа ім Архипа Куїнджі відновлює свою роботу й відтепер заняття відбуватимуться у міському Палаці культури імені Гната Хоткевича у Львові. 25 жовтня дві сторони підписали меморандум про співпрацю, повідомили на сторінці Палацу культури.
«Ми провели опитування батьків наших учнів, 40 респондентів виявили бажання продовжити навчання у школі, дистанційно або за змішаною формою очно-дистанційно. Частково ми відновлюємо матеріальну базу, нас підтримала Національна спілка художників України, а також небайдужі художники з Одеси, Києва, Маріуполя», – додали у маріупольській школі.
40 учнів поділили за віком та навичками на чотири класи. Директорка маріупольської школи Оксана Гнатишин уточнила ZAXID.NET, що із 13 викладачів школи в Україні перебувають четверо. Вони живуть у різних містах – Львів, Одеса, Дніпро, Кропивницький, заняття будуть проводити дистанційно: кожному викладачу по одному класу. Також у зазначених містах вчителі особисто консультуватимуть учнів при центрах «Я Маріуполь».
У Львові вихованці маріупольської школи зможуть ходити на заняття у Палац культури ім. Гната Хоткевича. Також на базі палацу Хоткевича проводять уроки гри на гітарі під керівництвом викладача Андрія Сараваса Маріупольської музичної школи №3.
Виконувачка обов’язків директора Палацу культури Софія Ліщинська розповіла ZAXID.NET, що така співпраця додає можливостей для розвитку вихованців обох установ, вже обговорюються спільні проекти, виставки, пленери, майстер-класи.
«Для початку це будуть заняття з мистецтва і музики, але ми плануємо розширяти співпрацю і надавати приміщення для інших активностей. Зараз заняття маріупольської школи відбуваються тричі на тиждень в тестовому режимі, а надалі плануємо робити щоденні», – додала Софія Ліщинська.
У 2022 році Маріупольський художній школі імені Архипа Куїнджі виповнюється 50 років. У ній до початку війни навчали художніх дисциплін: малюнка, живопису, станкової композиції, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, історії світового мистецтва. Школа налічувала понад 300 учнів.
Зараз будівля маріупольської школи мистецтв знищена, згоріло все майно, але працівники, які врятувалися і переїхали, готові працювати.