Марія Музичук втратила титул чемпіонки світу з шахів

Китайська шахістка перемогла українку у дев'ятій партії чемпіонату

19:14, 14 березня 2016

Дев'ята партія між Марією Музичук та Хоу Іфань закінчилася поразкою української шахістки.

Загальний рахунок у матчі за шахову корону складає 6:3 на користь Хоу Іфань, а це означає, що чемпіонат з шахів серед жінок закінчився достроково поразкою української шахістки.

Перший хід у сьогоднішній партії зробив відомий письменник Юрій Винничук, який походив білими за китаянку Хоу Іфань, і його син Олесь, який зробив хід чорними за українку Марію Музичук. Суперниці вперше за час проведення чемпіонату розіграли сицилійську партію.

Це вже третя поразка Музичук на чемпіонаті з шахів у Львові. Усі інші шість партій із дев'яти, які встигли зіграти шахістки, закінчувалися нічиїми.

Відтак, за підсумками дев'яти матчів Хоу Іфань вдалося відвоювати у Марії Музичук чемпіонський титул.

Призовий фонд чемпіонату становить 200 тис. євро. Переможець отримає 60% з цієї суми (120 тис. євро), а решту – його суперник.