Маршрутки для «гастролерів» на 9 травня організувала ДАІ, - «Свобода»

14:50, 23 травня 2011

Напередодні 9 травня працівники ДАІ дзвонили до львівських перевізників з проханням надати маршрутні автобуси для перевезення учасників акції з червоними прапорами, яка відбулася у Львові на День Перемоги.

Про це 23 травня на прес-конференції повідомив депутат Львівської міської ради, акціонер підприємства-перевізника «Фіакр» Євген Білінський.

«8 травня ввечері працівники ДАІ подзвонили до голови нашого правління, ВАТ «Фіакр», поросили надати один автобус для перевезення людей в межах міста на 9 травня. Попросили на 8:30 бути біля Оперного театру. 9 травня голова нашого правління дає розпорядження водію маршрутки, 47 маршрутки, який ходить Привокзальна-Рясне-2, за номерним знаком «ВС 2806 АА», щоб той під’їхав. Він біля 8:30 під’їжджає до Оперного театру, де вже стоять декілька автобусів з різних підприємств… В автобус безпосереднього до водія зайшло близько 20 людей різного віку і працівники спецпідрозділу «Титан», - розповів депутат.

Після цього, за словами «свободівця», була сформована колона, яка в супроводі автомобілів ДАІ вирушила на Марсове поле. Там колона простояла близько години, впродовж якої ніхто із пасажирів не виходів із автобусів, після чого рушила на вул. Зелену до АЗС, де простояла близько 1,5 години. Потім, як розповів Євген Білінський, автобуси у супроводі автомобілів ДАІ рушили до Пагорбу Слави через Винники.

«Біля 13 години автобуси під’їжджають на місце, там вони заблоковуються натовпом людей і працівниками міліції. Після півгодинного заблокування і потасовок колону пропустили, утворивши коридор і надавши можливість проїзду до Пагорба Слави – працівники «Беркуту» надали, утворивши такий живий коридор», - повідомив Білінський, посилаючись на свідчення водія. Після проведення акції, за його словами, до автобуса повернулася лише половина пасажирів. Ті, що повернулися, вийшли з автобусу біля 16:00 біля видавництва «Вільна Україна».

Після подій 9 травня, за словами депутата Львівської міської ради, працівники ДАІ зверталися до ВАТ «Фіакр» з проханням підписати «заднім числом» договори щодо надання автобуса ветеранським організаціям, однак зустріли відмову. Не прислухалися представники підприємства і до прохань не надавати свідчень щодо подій 9 травня.

Відтак в ніч з 18 на 19 травня, близько 5 години ранку, зазначив Білінський, на підприємство з перевіркою приїхало близько 50 осіб, що мали скерування від ГУ МВС у Львівській області. До перевірки, за словами «свободівця», було залучено працівників ДАІ, пожежників, санстанцію, пенсійний фонд та представників інших органів. Внаслідок перевірки робота підприємства була заблокована впродовж першої половини дня 19 травня, а щодо маршрутів №140 і №141 було повністю вилучено усю бухгалтерську документацію.

Підставою для перевірки, за словами депутата, була скарга мешканця смт. Івано-Франкове, інваліда війни ІІІ групи М. Жука, подана 17 травня, згідно з якою автобуси були «ржавими», а водії на маршрутах – «постійно п’яними». Водночас Білінський запевнив, що автобуси є зовсім новими, 2011 року випуску, натомість автор скарги насправді за вказаною адресою не проживає.

Відповідаючи на запитання одного із журналістів, чому він лише зараз розповів про участь ВАТ «Фіакр» у перевезенні учасників акції 9 травня, Євген Білінський пояснив, що проводив своє власне дослідження ситуації і хотів дочекатися прес-конференції.

Як інформував ZAXID.NET , 10 травня керівник Львівського обкому КПУ Михайло Стула заявив, що львівські перевізники надали учасникам акції на Пагорбі Слави, яка відбулася 9 травня і учасники якої розгорнули великий червоний прапор, свої мікроавтобуси, на основі домовленості з Радою ветеранів.