Мартинюк має право підписати мовний закон, – регіонал

21:00, 11 липня 2012

На позачерговій сесії Верховної Ради в кінці липня депутат можуть відправити керівництво парламенту у відставку. Про це сказав нардеп від фракції Партії регіонів Василь Кисельов.

"На позачерговій сесії ВР будуть вирішуватися ряд економічних питань. Можливо буде необхідність вирішити організаційні питання – ви ж знаєте, які питання підвисли у нас? – то, я думаю, що вони теж будуть внесені", – цитує Кисельова УНН.

За словами В.Кисельова, він має на увазі заяву заступника голови ВР Миколи Томенка. "Якщо він не забере свою заяву, то, я думаю, що його прохання може бути задоволене", – зауважив він.

На уточнююче питання, чи буде розглядатися питання про відставку спікера ВР,Кисельов відповів: "Щодо спікера, я, чесно кажучи, дотримуюся точки зору, що Володимир Михайлович (Литвин - ред.) як депутат, як громадянин, абсолютно і повністю має право на свою точку зору. Він дуже багато зробив для України, і його засуджувати ніхто не має права за його рішення. Але якщо він наполягатиме, щоб його прохання задовольнили і звільнили від посади спікера, то, я думаю, – доведеться. Хоча я б цього не хотів. Але на позачерговій сесії ВР депутати можуть розв'язати це питання".

Крім того, народний депутат наголосив, що є 80 стаття закону про регламент, яка говорить про те, що, якщо голова парламенту з якихось причин (не вказані які), обставин не може підписати закон або постанову ВР, то зобов'язаний це зробити його перший заступник. "Мартинюк виконує його обов'язки. Є принцип безперервної влади", – зауважив він.

"Певні натяжки є по ("мовному" - ред.) закону - вони не сказали, за який проект вони голосують. Зрозуміло, що за проект першого читання. Це абсолютно незначні порушення. Ми такі порушення наробили сотні за 7 років, і звертати на це увагу не треба. Треба, щоб Мартинюк підписав, якщо Володимир Михайлович (Литвин - ред.) в поїздці (в даний час спікер перебуває у відпустці - ред.) буде далі не підписувати ("мовний" - ред.) закон. Для цього не обов'язково, щоб Литвин пішов у відставку. Якщо він у відпустці, то за нього офіційно виконує обов'язки перший заступник голови ВР", – підкреслив регіонал.

Тому, за його словами, А.Мартинюк має право підписати "мовний" закон і віддати на підпис Президенту.

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Володимир Литвин відправився в короткострокову відпустку.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики».  За закон про державну мовну політику  проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, іпросить відхилити голос від його імені.

Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".

Раніше повідомлялося, що підписати закон має право тільки спікер парламенту, після чого закон йде на підпис президенту.

Нагадаємо, за повідомленням джерела у парламенті питання про проведення позачергової сесії Верховної Ради вже вирішене – сесія відбудеться 31 липня.