Mastercard повідомляє Google дані про покупки своїх клієнтів, – Bloomberg

Використовуючи власні дані та інформацію Mastercard, Google здатний досить швидко ідентифікувати особу і її список покупок

2 вересня

Платіжна система Mastercard повідомляє корпорації Google інформацію про те, чи купують її клієнти товари, які рекламуються пошукачем.

Про це йдеться в розслідуванні видання Bloomberg.

«Mastercard повідомляє Google дані не тільки про інтернет-покупки, а й про те, що користувач купив у звичайних магазинах. Іншими словами, в разі, якщо користувач знайде товар в інтернеті за допомогою Google (через пошук або рекламні оголошення), проте потім придбає його в звичайному магазині, інтернет-гігант все одно про це дізнається і включить цю покупку в статистику, яка відображає, скільки тих, що подивилися рекламу, купили товар», - йдеться в матеріалі.

При цьому, використовуючи власні дані та інформацію Mastercard, Google здатний досить швидко ідентифікувати особистість і її список покупок.

За інформацією обізнаних про угоду між двома корпораціями джерел, дані записуються в статистику тільки в тому випадку, якщо користувач увійшов до свого облікового запису Google під час перегляду рекламного оголошення, а також якщо покупка була здійснена протягом 30 днів після ознайомлення з ним.

Точна сума угоди між компаніями не розкривається, проте джерела запевняють, що Google заплатила «десятки мільйонів доларів» за ці дані. В результаті пошуковий гігант отримав величезний масив інформації, який можна використовувати для просування свого бізнесу і «війни» з конкурентом в особі Amazon.

Як пише видання, така практика використовується компаніями понад рік. В свою чергу, фахівці стверджують, що це порушення конфінденційності користувачів.

Представник Mastercard Сет Айзен відмовився коментувати ситуацію, однак вказав, що компанія ділиться інформацією про «тенденції покупок» з продавцями і обслуговуючими їх сервісами.

Водночас в Google спростували сам факт можливості збору подібної інформації, пославшись на те, що використовувана система шифрування не дозволяє переглядати особисту інформацію користувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
Заарештований за сутенерство лідер «Авто Євро Сили» таємно організовує протести під ЛОДА