Mastercard повідомляє Google дані про покупки своїх клієнтів, – Bloomberg

Використовуючи власні дані та інформацію Mastercard, Google здатний досить швидко ідентифікувати особу і її список покупок

2 вересня

Платіжна система Mastercard повідомляє корпорації Google інформацію про те, чи купують її клієнти товари, які рекламуються пошукачем.

Про це йдеться в розслідуванні видання Bloomberg.

«Mastercard повідомляє Google дані не тільки про інтернет-покупки, а й про те, що користувач купив у звичайних магазинах. Іншими словами, в разі, якщо користувач знайде товар в інтернеті за допомогою Google (через пошук або рекламні оголошення), проте потім придбає його в звичайному магазині, інтернет-гігант все одно про це дізнається і включить цю покупку в статистику, яка відображає, скільки тих, що подивилися рекламу, купили товар», - йдеться в матеріалі.

При цьому, використовуючи власні дані та інформацію Mastercard, Google здатний досить швидко ідентифікувати особистість і її список покупок.

За інформацією обізнаних про угоду між двома корпораціями джерел, дані записуються в статистику тільки в тому випадку, якщо користувач увійшов до свого облікового запису Google під час перегляду рекламного оголошення, а також якщо покупка була здійснена протягом 30 днів після ознайомлення з ним.

Точна сума угоди між компаніями не розкривається, проте джерела запевняють, що Google заплатила «десятки мільйонів доларів» за ці дані. В результаті пошуковий гігант отримав величезний масив інформації, який можна використовувати для просування свого бізнесу і «війни» з конкурентом в особі Amazon.

Як пише видання, така практика використовується компаніями понад рік. В свою чергу, фахівці стверджують, що це порушення конфінденційності користувачів.

Представник Mastercard Сет Айзен відмовився коментувати ситуацію, однак вказав, що компанія ділиться інформацією про «тенденції покупок» з продавцями і обслуговуючими їх сервісами.

Водночас в Google спростували сам факт можливості збору подібної інформації, пославшись на те, що використовувана система шифрування не дозволяє переглядати особисту інформацію користувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП
ФК «Львів» та «Карпати» зіграли у бойову нічию
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина
Дубневича і Синютку зловили за руку
Українські військовослужбовці взяли під контроль хутір Вільний у Луганській області
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня