Матеріали самописців Costa Concordia заперечують слова капітана

16:30, 12 липня 2012

Італійська газета Corriere della Sera отримала доступ до матеріалів бортових самописців круїзного лайнера «Costa Concordia». Збережені на самописцях дані заперечують сказане раніше капітаном. А також відкривають нові подробиці загибелі лайнера.

Раніше повідомлялося, що «чорні ящики» лайнера у ніч аварії не працювали, що могло б ускладнити слідство. Проте зараз з´ясувалося, що вони були відключені до зіткнення судна з рифом: в момент аварії самописці вже були справні.

Згідно до збережених на самописцях даних, капітан Франческо Скеттіно незадовго до зіткнення з рифом перевів управління судном з автопілота в ручний режим і скерував його за небезпечним курсом. По це пише видання Коментарі.

Як випливає з розмов екіпажу на містку, капітан збирався пройти поряд з берегом, щоб привітати свого друга - відставного капітана на ім´я Маріо Паломбо (Mario Palombo), який проживав на острові Джильї.

Після цього «чорні скриньки» зафіксували зіткнення з рифом. Після цього на записі чутно дуже багато італійської лайки, що завершується фразою про необхідність задраїти перебирання в нижніх відсіках, йдеться у повідомленні.

Капітан Скеттіно на це все відповів запитанням: «А що ми зачепили?». Один з офіцерів відповів: «Риф». Ще одна людина, що була присутня на містку, зауважила: «От і привітали його».

За деякий час Скеттіно подзвонив з потопаючого вже судна в Геную черговому офіцеру служби порятунку Роберто Ферраріні. Розмову капітан почав з визнання власної провини: «Роберто, я облажався! Слухай, ми тут тонемо, але нічого говорити мені не треба». Втім, уже в наступному реченні Скеттіно спробував звалити провину за свої дії на колегу: «Це мені Паломбо говорить: «Ближче йди, ближче...». Ну я й підійшов ближче - кормою зачепив риф. А так хотілося його потішити... Це повний крах».

Згідно з даними самописців, капітан судна на деякий час самоусунувся від управління лайнером, тому команду на евакуацію пасажирів віддавали вже його підлеглі.

Раніше Скеттіно, не знаючи про існування записів «чорних скриньок», говорив, що корабельна аварія стала результатом «банальної випадковості», стверджував, що на момент аварії його не було на містку, а також говорив, що є рятівником судна, оскільки без його рішучих дій «жертв було б набагато більше».

Нагадаємо, круїзний лайнер Costa Concordia, на борту якого перебувало понад 4,2 тис. осіб 13 січня, сів на мілину поблизу острова Джильї біля узбережжя італійської області Тоскана, після чого частково затонув. У катастрофі загинули 32 людини, тіла двох так і не вдалося знайти.

17 січня в Італії почалися слухання у справі катастрофи лайнера. У прокуратурі вважають, що капітан судна Франческо Скеттіно раніше ніж більшість пасажирів залишив судно, і тому несе відповідальність за загибель людей. Звинувачення вважає, що Скеттіно загрожує до 15 років в'язниці.

Касаційний суд Італії постановив залишити капітана круїзного лайнера Costa Concordia під домашнім арештом.

Проте на початку червня суд міста Ґроссето задовольнив прохання адвокатів і звільнив підозрюваного з-під домашнього арешту. Однак до завершення розслідування Скеттіно не дозволено залишати рідне місто Мета-ді-Сорренто поблизу Неаполя на півдні Італії.

Ступінь провини Скеттіно визначить суд, який повинен розпочатися 21 липня.

Операція зі зняття з мілини лайнера Costa Concordia розпочалася наприкінці червня. За прогнозами, роботи займуть не менше року та обійдуться в $300 млн.