Головний військовий прокурор Анатолій Матіос переконаний, що тим, хто займається розслідуваннями важких злочинів, треба дати можливість закривати декларації про доходи.
На уточнення, що 72 військових прокурори нібито мають закриті дані, Матіос відповів: «Це не закриття просто (тому), що я так захотів. Це люди, які у конкретному кримінальному провадженні виконують ті чи інші функції – допити, огляди – це неможливо зробити відносно іншого, треба, щоб було кримінальне провадження. Є факти, що є загрози тим, хто розслідує, які підтверджені документально, – інших це (утаємничення даних) не стосується».
«Але я закликаю народних обранців і НАЗК: має бути технічна можливість поставити галочку закриття окремого вікна відносно окремої особи, відповідальність за закриття даних якого бере уповноважений керівник – чи то Служби безпеки, чи то військовий прокурор, чи то працівник Нацполіції», – процитував слова Матіоса телеканал «112 Україна».
«У найменш корупційних державах, де нульова толерантність до корупції – це скандинавські країни – всі дані правоохоронців засекречені», – додав при цьому Матіос.
Напередодні Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження щодо закриття доступу до декларацій співробітників військової прокуратури – за позовом Центру протидії корупції, зокрема, до головного військового прокурора та Національного агентства з питань запобігання корупції.
14 квітня 2017 року, зі сайту НАЗК зникли декларації підлеглих генпрокурора Юрія Луценка та головного військового прокурора Анатолія Матіоса. У НАЗК пояснили, що декларації деяких посадовців військової прокуратури вилучили з реєстру е-декларацій на підставі постанови Матіоса, повідомила «Українська правда».
Зазначимо, що в е-деклараціях інформація про місце проживання декларанта прихована як конфіденційна.