Українська авіакомпанія МАУ збільшила вартість авіаперельотів за добу до закриття кордону України. Ціни на деякі квитки станом на вечір суботи, 14 березня, перевищували 1 тис. доларів, повідомила агенція «РБК-Україна» з посиланням на сайт авіаперевізника. У неділю, 15 березня, авіакомпанія МАУ підтвердила, що вартість авіаквитків суттєво зросла, і пояснила, чому це сталося.
Як відомо, в 00:00 16 березня Україна закриває кордон для іноземців, а з 00:00 17 березня – припиняється авіасполучення з іншими країнами. Влада закликала українців протягом трьох днів повернутися з-за кордону.
На тлі цього МАУ анонсувала додаткові рейси до 17 березня, щоб забрати всіх українців, які бажають повернутися. Авіакомпанія повідомляла, що протягом найближчих двох днів вона планує виконати кілька додаткових рейсів, щоб забрати українців з-за кордону. Зокрема, МАУ запустила додаткові рейси за маршрутом Київ – Лондон – Київ і Київ – Відень – Київ увечері 14 березня, а також збільшила ємність на маршруті Київ – Тель-Авів – Київ і планується додатковий рейс до Парижа.
При цьому, згідно з інформацією на сайті компанії, зокрема, з Лондона до Києва економ-класом в суботу можна було полетіти за 9,7 тис. грн, а ось ціна на неділю становила 24,2 тис. грн.
З Парижа до Києва на суботу квитків уже не було, але в неділю з французької столиці до Києва можна повернутися за 22 тис. грн, а 16 березня ціна за квиток в один кінець перевищує 35 тис. грн.
Ще один додатковий маршрут – Відень – Київ. Ціна на квиток стартує від 10 тис. грн, якщо летіти 15 березня, і від 12,8 тис. до 19,9 тис. грн за квиток на 16 березня. Причому вартість квитка на рейс Австрійських авіаліній на 7. тис нижча, ніж у МАУ.
У неділю, 15 березня, прес-служба МАУ поширила повідомлення, в якому пояснила, що ціни на квитки зросли через підвищений попит. У повідомленні також наголошується, що компанія не формує цін вручну.
«Сучасні компанії розраховують вартість авіаперельоту за одним і тим самим алгоритмом. Ціну формує спеціальна система розрахунку – Revenue Management System, що виключає вірогідність формування вартості авіаквитків у ручному режимі. Ця система автоматично визначає вартість на тому чи іншому маршруті у відповідності до цілої низки показників, таких, як інтенсивність продажів, попит на період часу тощо. Цифрові алгоритми аналізують обсяг запитів на купівлю авіаквитків та перераховують їхню вартість у відповідності з кількістю користувачів, які одночасно заходять в глобальну систему бронювання для замовлення квитка та створення бронювання», – сказано у поясненні МАУ.
В авіакомпанії наголосили, що Збільшення запитів на оформлення квитка система розцінює як підвищення попиту з відповідним корегуванням вартості.
«Авіакомпанія МАУ відійшла від ручного режиму формування вартості перельотів багато років тому і не має наміру повертатися до кам’яного віку. МАУ наголошує, що головний союзник зростання цін на авіаквитки – це паніка. Авіакомпанія робитиме все можливе і залежне від неї задля того, щоб після закінчення терміну дії карантину ситуація нормалізувалася», – запевнили у прес-службі МАУ.
Голова київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький 15 березня на Facebook повідомив, що Антимонопольний комітет розгляне завищення цін на квитки МАУ.
«АМКУ вивчить ці факти і, у разі встановлення порушень конкурентного законодавства, покарає порушника. Нагадаємо, Комітет може накласти штраф у розмірі до 10% річного прибутку компанії», – написав він.
Свідків завищення цін на квитки МАУ чи іншими авіакомпаніями просять звертатися з цією інформацією, а також квитками, чеками про оплату й іншими документами щодо перельотів, до Київського обласного територіального відділення АМКУ за адресою kv@amcu.gov.ua, або телефоном: (044) 248-08-92.