МАУ спростовують наявність ₴400 млн боргу перед держбюджетом України

11:04, 28 липня 2017

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) спростовує наявність заборгованості перед державним бюджетом України у сумі 400 млн грн, про що раніше повідомив міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян. Про це заявив президент МАУ Юрій Мірошников на прес-конференції в Києві 27 липня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Що стосується 400 млн грн, озвучених паном міністром, я не знаю, яким чином він порахував ці цифри, боргу такого немає. Я можу припустити, що мова йде про спірну суму, і тут, напевно, не вистачить і години, щоб назвати кількість судових позовів щодо збору до спецфонду, який з певного моменту, на глибоке переконання МАУ, підкріплене не тільки думками незалежних юридичних експертиз, а й судовими рішеннями, перестав бути законним, і МАУ перестала його оплачувати», – заявив Юрій Мірошников.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив про наявність 400 млн грн заборгованості МАУ перед держбюджетом і рекомендував її керівництву концентруватися на цьому питанні та не втручатися у стосунки Міжнародного аеропорту «Львів» та лоукорстера Ryanair. Нагадаємо, перед тим МАУ подали кілька судових позовів з вимогою скасувати контракт Ryanair з аеропортом Львова, а також вимагала від міністерства інфраструктури України компенсувати 20,5 млн грн збитків, завданих компанії з початку продажу Ryanair дешевих авіаквитків, та заборонити міністерству інфраструктури залучати лоукости на український авіаринок.

«Я б щиро порадив власникам і керівництву МАУ сконцентруватися на питанні сплати до державного бюджету 400 млн грн зборів, які вони вже заборгували, і багатьох інших питаннях», – звернувся тоді Володимир Омелян до керівництва МАУ.

Борг МАУ пов'язаний зі змінами порядку надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній в Україні, які набули чинності у травні 2016 року. Документом введено умову сплати в повному обсязі державних зборів, передбачених Повітряним кодексом України, що має забезпечити рівні умови за умов надання нових прав на експлуатацію для всіх авіаперевізників.

Тим часом авіакомпанія МАУ оскаржила в Окружному адміністративному суді Києва зазначені зміни. Наприкінці травня 2016 року суд ухвалив забезпечити позов МАУ і заборонив Державіаслужбі враховувати заборгованість авіакомпанії перед спецфондом під час розгляду питання про видачу їй призначень на маршрути.

Державіаслужба заявила про намір оскаржити в суді рішення Окружного адмінсуду Києва, оскільки вважає, що воно створює на ринку преференції для однієї авіакомпанії. Однак, поки у немає остаточного вирішення цієї справи, у МАУ не визнають цей борг.