МАУ скоротила і закрила низку авіарейсів через вимогу літати в обхід Росії

Компанія заявила про збитковість і чекає від уряду вирішення проблеми з обльотом українськими літаками території Росії

12:55, 25 жовтня 2019

Найбільший український авіаперевізник авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), яка належить Ігореві Коломойському, з 16 листопада значно скоротить польотну програму і закриє частину маршрутів. Компанію, серед іншого, не влаштовує, що вона змушена виконувати міжнародні авіарейси в обхід території Росії, що, за твердженням компанії, несе для неї додаткові збитки.

Так, через збитковість авіакомпанія скасує рейси до Риги, Мінська, Аммана і Пекіна. Частоту рейсів Київ – Бангкок – Київ скоротять до трьох на тиждень. Частоту польотів за середньомагістральними маршрутами з Києва в Європу та Азію буде скорочено до одного разу на день. Це стосується рейсів до Каїра, Дубаї, Анкари, Ізміра, Єревана, Баку і Тегерана. За цими рейсами літаки вилітатимуть з Києва увечері, а прилітатимуть вранці. Виняток становитимуть маршрути з Києва до Лондона і Вільнюса, де польоти будуть виконуватися двічі на день, а також маршрути з Києва до Стамбула, Тель-Авіва і Тбілісі, де рейси будуть виконуватися кілька разів на день.

Крім того, частотність польотів між Києвом і Брюсселем, Копенгагеном, Стокгольмом, Краковом і Мадридом зросте до щоденної. Також зросте кількість авіарейсів з Києва до Торонто і Делі.

Крім того, МАУ з 27 жовтня припинить польоти за своїм єдиним маршрутом в Казахстан Київ-Алмати через збитковість напрямку у зв'язку з необхідністю обльоту території Росії.

«Скорочення програми польотів обумовлено необхідністю оптимізації витрат авіакомпанії і повернення її в зону беззбитковості», – сказано в заяві МАУ, опублікованій 25 жовтня.

«Такі зміни набудуть чинності з 16 листопада і будуть діяти аж до вироблення урядом України ефективного рішення зі створення рівних конкурентних умов для українських та іноземних перевізників при виконанні рейсів з обльотом території Російської Федерації», – заявили в МАУ і додали, що такий розклад буде діяти упродовж зимової навігації, тоді як влітку ситуація може змінитися.

Як пише Avianews.com, у вересні 2019 року голова наглядової ради МАУ Арон Майберг заявив, що додаткові витрати авіакомпанії через необхідність обльоту Росії під час польотів на схід, високі ціни на аеронавігаційне обслуговування в Україні та стягнення в країні акцизу з авіапалива склали з 2014 року 216 млн доларів.

Нагадаємо, Росія заборонила транзитні перельоти для українських авіакомпаній у 2014 році. У листопаді 2015 року аналогічну заборону для літаків російських авіакомпаній запровадила Україна.