Майно ВАТ "Дрогобицький долотний завод" продано через борги

16:00, 15 січня 2011

З травня 2010 року до середини листопада Дрогобицький долотний завод перебував у вимушеному простої. Не було обігових коштів на виготовлення продукції, оплату кредитів. Врешті 70% майна «Дрогобицького долотного заводу» було продано кредитором. Про це 15 січня під час виїзного брифінгу повідомив директор з економічної безпеки ТзОВ «Універсальна бурова техніка» Володимир Серветник.

В.Серветник, який займав аналогічну посаду на "Дрогобицькому долотному заводі", повідомив: "Криза наступила тоді, коли основний кредитор "Дрогобицького долотного заводу" ВАТ "Ощадбанк" виставив вимоги щодо повернення протермінованих кредитів, а також і частини строкових кредитів, термін повернення яких ще не закінчився. Але за умовою договору "Ощадбанк" мав право, бачачи нестабільне фінансове становище позичальника, вимагати їх повернення. Ці вимоги були неодноразовими, але вони ігнорувалися. Переговори з "Ощадбанком" не проводилися. На переговори відсилали другорядні посадовці, а не керівники і власники інвестора "ВБМ-групп". Тому вони завершилися безрезультатно, про реструктуризацію не домовилися".

За інформацією Серветника, у серпні 2010 "Ощадбанк" подав позов до Господарського суду Львівської області й виграв справу, - отримав рішення про право продажу заставного майна. "У заставі було нерухоме майно, обладнання та частина продукції в обороті. Загальна сума кредитів була 55 млн грн. З штрафними санкціями і несплаченими відсотками вона перевищувала 62 млн грн. Застава була адекватною. Майно продано банком за близько 75 млн грн. з ПДВ".

В.Серветник уточнив, що відповідно до вимог закону "Про іпотеку", банк скористався можливістю продавати заставу не на відкритих торгах, а будь-якій третій особі. "Майно було продане київській фірмі "Парус Південь", у якої потім його викупило ТзОВ "Універнсальна бурова техніка". Справді, ця фірма створена під цей проект, але це не одноденка, вона має намір на базі придбаного майна відновити виробництво", - додав він.

В. Серветник також повідомив: "ТзОВ "Універсальна бурова технхіка" отримало 70% майна заводу. Частина майна залишилася за ВАТ. Проте "Ощадбанк" порушив справу про банкрутство, бо крім кредитів була також заборгованість за облігаціями на 25 млн грн. 28 грудня Господарського суд Львівської області прийняв рішення про визнання банкрутом, і розпочато процедуру ліквідації".