Майже 1,5 тис. чиновників можуть втратити роботу через судову реформу

12:42, 13 жовтня 2017

Майже 1,5 тисячі держслужбовців можуть залишитися без роботи внаслідок ліквідації Вищих спеціалізованих судів і створення нової структури - Верховного суду. Про це йшлося на експертному обговоренні «Коли в Україні запрацює новий Верховний Суд» пише «5 канал».

Як зазначається, частина службовців зможе продовжити роботу в апараті оновленої вищої інстанції, але на конкурсній основі. Помічники суддів до оновленого Верховного Суду обиратися через конкурс не будуть - цього не передбачає закон. Суддя вносить подання на призначення помічника самостійно.

За думкою експертів, це може створити певні корупційні ризики. Вони пропонують обирати помічників на конкурсній основі і визначити їх чітку кількість. «Помічники зараз не є держслужбовцями. І по факту, судді у нас самі будуть обирати помічників, що не мінімізує корупційні ризики. Прозорий конкурс не відбуватиметься. Це велика проблема», - розказав юрист громадської організації Transparency International Максим Костецький.

«Питання не в тому, що їх відбирає суддя. Він працює щодня. Але питання інше - щоб цей помічник відбирався на конкурсній основі у судовий апарат. І вже з наявних, відібраних помічників, суддя собі обирав того, кого хотів, читаючи його резюме, зважаючи на досвід роботи», - пояснила Тетяна Опанасюк, начальник відділу правової експертизи Державної судової адміністрації.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя рекомендувала на посади суддів до вищої судової інстанції 111 кандидатів. Фінальний список прізвищ оголосили 29 вересня. Попри негативні висновки Громадської ради доброчесності, до нього потрапили 25 прізвищ суддів із сумнівною репутацією. Кінцеве рішення про їх призначення має прийняти президент України.