У Львові майже 15 тисяч осіб отримує допомоги при народженні дитини. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
У Львові одноразову допомогу при народженні дитини, з коштів державного бюджету, виплачує управління соціального захисту.
Допомога при народженні дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.
У мерії наголошують, що для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту по місцю проживання (реєстрації), але не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не буде призначено.
«Допомога при народженні дитини нараховується у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановлених на день народження дитини. Найбільша сума виплат державних допомог припадає на виплату одноразової допомоги при народженні дитини, яка в січні склала 21,2 млн грн. Це пояснюється високим розміром допомоги, який є актуальним на сьогодні.
Розмір цієї виплати, з 1 січня 2013 року становить: на першу дитину – 29 160 грн; на другу дитину – 58 320 грн; на третю і кожну наступну дитину – 116 640 грн. Розмір допомоги визначається з урахуванням затвердженого прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, сьогодні він становить 972 грн та затвердженої законодавчо суми допомоги на дитину: на першу дитину 30 прожиткових мінімумів, на другу – 60 прожиткових мінімумів, і на третю і кожну наступну 120 прожиткових мінімумів», - наголосила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталя Федорович.
«Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того, необхідно подати: заяву одного з батьків, копію свідоцтва про народження дитини (у випадку народження мертвої дитини допомогу при народженні не призначають), та витяг з Державного реєстру актів громадянського стану про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з її народженням.
Цей витяг надається відділом реєстрації актів громадянського стану. Або подається довідка для призначення допомоги при народженні, яка надається виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради», – зазначено в повідомленні.
Жінки, які постійного проживають в Україні, але які народили за кордоном, надають видану компетентним органом країни перебування і легалізований в установленому порядку в Україні документ, який засвідчує народження дитини, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
У мерії зазначили, що у виключних випадках відділ соціального захисту населення з узгодженням з Міністерством соціальної політики може призначити допомогу на підставі дублікатів вищезазначених документів. Копію рішення про усиновлення опіки – подають лише опікуни, довідку про склад сім’ї і копію свідоцтва про народження кожної дитини, яку включають при визначенні розміру допомоги. Ці документи подають особи, які звертаються за призначенням допомоги при народженні другої і наступної дитини.
Окрім цього, у мерії назвали умови припинення виплати допомоги при народженні серед яких: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав, відмови отримувача допомоги від виховання дитини, нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав, тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень, перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду, усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, смерті дитини, смерті отримувача допомоги.