Ставлення до представників сексуальних меншин серед українців є гіршим, ніж до засуджених за кримінальні злочини. Так, 39% українців не згодні приймати представників ЛГБТ ні як членів сім'ї, ні як друзів, сусідів, колег, громадян країни чи навіть як туристів. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Українське суспільство та європейські цінності», проведеного Інститутом Горшеніна та Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. Результати цього дослідження у вівторок, 24 жовтня, презентували у Львові.
Згідно з дослідженням, найвищий рівень толерантності українці демонструють до іншомовних людей.
«У свідомості українців найвищий рівень толерантності спостерігається відносно людей іншої національності та тих, хто розмовляє іншою мовою, – представників цих груп людей українці здебільшого готові сприймати як близьких друзів. Поряд з цим рівень толерантності до ЛГБТ-спільноти є найнижчим у нашому суспільстві – кожен третій українець (39,3%) не згоден приймати в жодній якості представників сексуальних меншин», – повідомляють соціологи.
Розподіл відповідей на питання: «В якій якості Ви готові прийняти...»
Водночас ставлення українців до людей, які відбули кримінальне покарання, є кращим, ніж до представників ЛГБТ-спільноти. Так, лише 31% респондентів не готові приймати засуджених за кримінальні злочини до свого оточення.
«Під час фокус-групових дискусій обговорення проблеми толерантності до сексуальних меншин було здебільшого зосереджено на тому, яким чином ці люди піддаються дискримінації в Україні. Більшість респондентів виступили категорично проти гей-парадів та публічного прояву гомосексуальної орієнтації. При цьому всі вони визнали, що в нашій країні існує нетолерантне ставлення до гомосексуалістів», – йдеться у звіті про дослідження.
Цікаво також, що лише 9% українців відзначили, що толерантність для них є важливою як цінність.
Розподіл відповідей на питання: «Скажіть, будь ласка, які з наведених нижче цінностей є найбільш важливими для...»
Найважливішими цінностями, згідно з результатами дослідження, для респондентів є мир, цінність людського життя та права людини.
P.S. Дослідження «Українське суспільство та європейські цінності» проведено у квітні-червні 2017 року. У рамках дослідження опитано 2000 повнолітніх респондентів у всіх регіонах України (без врахування окупованих територій АР Крим, міста Севастополя, Донецької і Луганської областей).