"За три тижні Національний банк України витратив майже 5 млрд доларів із золотовалютного запасу країни для стабілізації на ринку фінансів. Однак ринок не відчув позитивного впливу цієї колосальної інтервенції, курс гривні і далі падав. Очевидно, Нацбанк застосував далеко не оптимальну формулу адресації цих коштів. Більше того, критерії розподілу цих величезних ресурсів незрозумілі не лише громадськості, а й самим суб'єктам ринку. Це викликає справедливі підозри щодо корупційної складової в діях НБУ". Про це 30 жовтня заявив перший заступник Глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак, - повідомляє прес-служба Глави держави.
За словами чиновника, Нацбанк продавав валюту лише окремим банкам, до того ж за курсом, значно нижчим від ринкового. Водночас більшість валютних заявок залишилася не задоволена, що унеможливлює планомірну девальвацію гривні. Таким чином, окремі суб'єкти ринку були у виграші, тоді як інші банки буквально щохвилини зазнавали ще більших збитків. Загальна ситуація на валютному ринку продовжувала стрімко погіршуватися.
"У нинішній ситуації першочерговим завданням Національного банку має стати курсова стабілізація, визначення меж курсу гривні щонайменше до кінця року та неухильне їх дотримання, насичення ринку готівковою валютою. Одночасність і скоординованість цих дій дасть змогу загасити курсові коливання, припинити паніку населення і зміцнити гривню", - зазначив Шлапак.