470 дітей зі Щастя, Станиці Луганської, Попасної, Лисичанська, і ще багатьох міст Донецької і Луганської областей, які неодноразово ставали точками запеклих боїв, – покатали Україною на потязі дружби. Після Києва діти зупинилися у Львові.
«Тут дороги з маленьких камінчиків… і дуже багато статуй», – розповів Сергій з Лиману.
«Я чула, що тут холодно і цікаво ввечері, але я хочу побачити Львів справжнім», – поділилася враженнями про Львів Єлизавета з Донецької області.
Багато школярів вперше виїхали з рідної області, тому дітей вражає центр міста – і ярмарок, і різдвяна шопка, і архітектура.
Кожну групу супроводжує львів'янин екскурсовод і вихователі з їхніх шкіл. Не могли обійтись у Львові без відвідин музеїв – загалом у програмі їх не менше чотирьох. Та найбільше дітей прогулялись скрипучими залами історичного музею.
Дехто з дітей вперше побачив такі старі атрибути української історії.
«Мені цікава історія і культура нашого краю, що було до, що зараз є... мені дуже подобається місто Лева», – зізнався 14-річний мешканець Щастя Ігор.
Відвідали діти і музей льодових скульптур – тут безкінечно фотографуються зі своїми улюбленими льодовими героями. А казки дітям хочеться. Адже в їхніх містах святкову атмосферу замінили звуки війни і страх за життя. 16-річний Іван зі Станиці Луганської розповів, що його місто під час війни змінилось докорінно.
«Була зруйнована інфраструктура, зачинили багато магазинів, у нас був один торговий центр – і той закрили... людей стало менше, ситуація була неспокійна, були часи, коли мені було страшно за своє життя…» – розповів Іван.
Поїздка дітей почалась 11 січня. Вони вже встигли побачити Київ. А у Львові їм ще залишається послухати музику – дітей запросили на концерт. Ввечері ж сідають знову на потяг – до Хирова.