У Львівській області ВІЛ-інфекція поширюється насамперед серед споживачів ін’єкційних наркотиків. За дев’ять місяців цього року частка споживачів ін’єкційних наркотиків зросла і становить 48,5% від усієї кількості вперше виявлених і зареєстрованих випадків.
Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.
Також значно зросла частка споживачів ін’єкційних наркотиків серед взятих на облік у стадії СНІДу – 69,4% з уперше в житті встановленим діагнозом СНІДу. Це свідчить про те, що люди, знаючи про свої ризиковані форми поведінки, тестуються лише тоді, коли з’являються клінічні ознаки захворювання, наголошують медики.
За даними Мінздоров’я споживачі ін’єкційних наркотиків в 60-80% є статевими партнерами осіб, які були інфіковані ВІЛ, але не вживають наркотиків. Водночас лише кожен другий з уражених ВІЛ-інфекцією знає про свій ВІЛ-позитивний статус.
Загалом за дев’ять місяців 2013 року на Львівщині зареєстровано 330 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД проти 274 випадків ВІЛ-інфекції за такий же період 2012 року. Зросла також частка хворих, виявлених в стадії СНІДу.
У цілому, на 1 жовтня на обліку в медичних закладах області перебуває 2 456 ВІЛ-позитивних особи, зокрема, 260 дітей. Серед них – у стадії СНІДу перебуває під наглядом 718 осіб (в т.ч. 29 дітей). Поширеність ВІЛ-інфекції становить 96,8 випадків на 100 тисяч населення, тобто майже втричі менша, ніж в середньому по Україні (середньоукраїнський показник – 273,2 випадків на 100 тисяч населення).
Як повідомляв ZAXID.NET, в Україні можуть ввести обов’язкове тестування на ВІЛ. У 2012 році СНІД виявили у 165 жителів Львівщини.
Довідка. За рейтинговою оцінкою показників захворюваності на ВІЛ-інфекцію у 2012 році Львівська область посідала 5 рангове місце з 27 адміністративних територій України (перші рангові місця показників присвоюються територіям з найменшим значенням показника).