Із 12 євроінтеграційних законів, які восени прийняла Верховна Рада України, 4 закони не підтримала КПУ, по 2 – «Батьківщина» і УДАР. Лише один закон не підтримала «Свобода».
Партія регіонів та позафракційні депутати підтримали усі закони, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС до саміту у Вільнюсі. Депутати-мажоритарники Львівщини здебільшого проголосували за євроінтеграційні законопроекти.
Єдиним винятком став законопроект №2515 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення, за який не проголосував жоден мажоритарник Львівської області. Такі дані отримала Громадянська мережа «Опора» після підрахунку результатів голосування фракцій та присутності депутатів під час прийняття євроінтеграційних законів.
За проект закону щодо трансфертного ціноутворення не голосували також три фракції: ВО «Батьківщина», «УДАР» і ВО «Свобода». Документ, розроблений Міндоходів і зборів, передбачає механізм боротьби з виведенням прибутку підприємств в офшорні зони і країни з низьким рівнем оподаткування. Опозиція стверджує, що законопроект не відповідає нормам і вимогам Організації економічного співробітництва і розвитку, та вважає, що закон дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення.
Опозиція також не одностайно підтримала і проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно ЗМІ (№2731) – лише половина депутатів із опозиційних фракцій підтримали цей законопроект. Також дещо різним виявилося ставлення до законопроекту депутатів Львівщини. Двоє депутатів не голосували за нього (Ірина Фаріон та Олег Тягнибок) і двоє були відсутніми (Василь Пазиняк і Степан Курпіль).
Найактивніше голосувала Партія регіонів – від 80 до 92% фракції брали участь у голосуванні за кожен із 12 євроінтеграційних законів. Лише одна фракція продемонструвала приклад одностайного голосування – це ВО «Свобода», яка стовідсотково підтримала два євроінтеграційні законопроекти. З тих фракцій, які підтримували законодавчі ініціативи, найменш сумлінною була ВО «Батьківщина» – більше третини опозиціонерів не голосували за три законопроекти, трохи більше 20% – ще за 4 ініціативи.
Як повідомляв ZAXID.NET, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі.
Довідка. Половину євроінтеграційних законів законопроектів ініціював Кабмін, 5 – народні депутати та один – президент (щодо повноважень Рахункової палати).