Медична реформа в Україні – це фабрика смерті, - екс-міністр

08:07, 18 жовтня 2012

Статистика ВООЗ за якою медицина в Україні фінансується на рівні 7,5% від ВВП не відповідає дійсності. Насправді українська медицина фінансується на рівні 3,4% від ВВП країни, І 86% цих коштів йде на оплату заробітної плати та комунальних платежів.

Про таке в ефірі «5 каналу» заявили екс-міністр соціальної політики, член політради ВО «Батьківщина»  Людмила Денисова та  екс-міністр охорони здоров’я, директор Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова Юрій Поляченко.

«Цифра 7,5% від ВВП бюджетомУкраїни на 2012 рік не підтверджується. 7,5% - це те все, що з гонорарами не з бюджету, тобто це сума якась, яка об'єднує побори з громадян. А всього в бюджеті заплановано було і не профінансовано поки ще 3,4% ВВП, що катастрофічно мало. І з цієї суми, 86% видатків на заробітну плату та комунальні платежі, а 14% - на лікування », - заявила Денисова.

 «7,5% від ВВП – це офіційні, або неофіційні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. Як вони їх рахували – я сказати не можу. А де правда, та яка є сьогодні -3,4% від ВВП», - підтвердив Поляченко

 Разом з цим Людмила Денисова зазначила, що за стандартами ВООЗ, якщо в країні на медицину виділяється  менше 5% від ВВП, то медицини в країні не існує.

«ВООЗ в свою чергу говорить, що якщо менше 5% державний бюджет скеровує на медицину, то медицині в країні немає. Так сьогодні якраз медицини в країні немає. І так реформа, яка проводиться в чотирьох регіонах - це просто фабрика смерті, а не реформа для «покращення» », - зазначила екс-міністр.