Медичні заклади Львова забезпечені альтернативними джерелами енергопостачання, - ГУОЗ ЛОДА

12:55, 17 серпня 2007

Головне управління охорони здоров'я ЛОДА оприлюднило заяву, в якій відкидає звинувачення ВАТ „Львівобленерго” щодо відсутності альтернативних джерел енергопостачання у медичних закладах області. Про це ZAXID.NET сьогодні, 17 серпня, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Управління охорони здоров'я ЛОДА заявляє, що "факти, наведені в повідомленні „Львівобленерго”, не відповідають дійсності".

"Медичні заклади, що надають ургентну допомогу, забезпечені альтернативними джерелами енергопостачання. Так, у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова є дві дизельні електростанції, які у випадку знеструмлення працюють в автономному режимі і забезпечують безперебійну роботу операційного блоку, реанімаційного, інфарктного та приймального відділення. У Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні проводиться реорганізація: заміна старих електромереж, встановлення нових трансформаторів, прокладання нового кабелю. На цю роботу передбачено понад 1 млн грн в бюджеті розвитку області та субвенції державного бюджету (замовник управління капітального будівництва ОДА). На сьогодні вже модернізовано одну трансформаторну підстанцію, замінено близько шестисот метрів кабельних мереж. До кінця року буде модернізовано ще дві трансформаторні підстанції. За кошти лікарні придбано дизель-генератор на 80квт.

Щодо виконання приписів „Львівобленерго”, то лікувально-профілактичним закладам м.Львова виділено 75 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документації на модернізацію мереж електропостачання. У 2007 році буде завершено роботи по заміні дизель-генераторів у 8-ій Міській клінічній лікарні, Міському пологовому будинку на вул. Мечнікова. Буде придбано дизель-генератор для станції Швидкої медичної допомоги.

Загалом на 01.06.2007 року на балансі медичних закладів області перебувають 54 дизелі-генератори (всі в робочому стані) та понад двісті акумуляторних батарей", - зазначено у заяві управління охорони здоров'я.

Довiдка ZAXID.NET
"Більшість медичних установ Львова є споживачами 1 категорії надійності, для яких недопустимі перерви в електропостачанні, і вони не підлягають вимкненню, але фактичні схеми постачання електроенергії лікарень цій категорії не відповідають. У більшості медзакладів відсутні додаткові незалежні джерела живлення на випадок непередбаченого знеструмлення. Всім відомо, які можуть бути наслідки цього. Неодноразові звернення „Львівобленерго” до керівників управлінь охорони здоров’я міста Львова та області і медичних установ про необхідність реорганізації схем електропостачання і, зокрема, встановлення дизельних генераторів, залишені без уваги, що ставить під загрозу безпеку пацієнтів", - йдеться в офіційному повідомленні ВАТ „Львівобленерго”.