Медичним закладам Львова казначейство не проплачує 2,5 млн грн

19:27, 27 серпня 2013

Державне казначейство не проплачує медичним закладам Львова 2,5 млн грн. Тож обслуговувати обладнання, вивозити сміття та користуватися телефоном медикам доводиться у борг.

Про це інформують «Головні новини Львова».

Фізіологічне обладнання щодня використовують для реабілітації близько двох сотень діток. Для лікарні апарати є вкрай необхідними, аби підтримувати їх у належному стані, потрібен постійний догляд.

«Ми вже обслуговуємося в борг, бо коштів бракує», – розповіла завідувач відділу реабілітації міської дитячої клінічної лікарні Наталя Машталер.

За кошти американських благодійників цьогоріч у лікарні закупили дороге обладнання. «Але вони вимагали підтвердження проплати, що ці гроші пішли на це обладнання. Проплата йшла більше двох місяців», – розповів головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Лікарні швидкої допомоги боргують близько дев`ятсот тисяч гривень.

Головний бухгалтер лікарні швидкої медичної допомоги Роман Макуцький розповів, що два тижні не оплачуються телефонні послуги. Також, за його словами, останній платіж на вивіз сміття не оплачений більше місяця.

Коштів лікарні вистачає лише на ліки для екстрених випадків. Медикаменти для планового лікування пацієнти змушені купувати самостійно.

У першій клінічній лікарні недавно полагодили котельню. Однак послуги підрядника досі не можуть оплатити.

«Важливо також те, що ми не проплатили ще заміну вікон пластикових, щоб нам тепліше взимку було. Ми не проплатили за ремонт каналізації 32 тис. грн», – зазначила головний лікар Першої клінічної лікарні Джемма Джафарова.

Поки що підрядники надають свої послуги у борг. В обласному казначействі визначили медицину як один із напрямків, куди платежі за наявності грошей перераховують першочергово.

«На особливому контролі у нас перебуває питання і, в принципі, періодично здійснюються платежі в такому більш пільговому режимі.Це видатки, пов’язані з придбанням паливно-мастильних матеріалів для карет швидкої медичної допомоги,пожежних частин,шкільних автобусів», – розповів начальник головного управління Держказначейства у Львівській області Петро Могиляк.

Найбільше медиків обурює те, що казнечайство затримує не лише бюджетні гроші,а й ті, що лікарня заробила самостійно.

Нагадаємо, голова Залізничної районної адміністрації Мирон Терех розповів, що компанія «Онур» не може розпочати ремонтні роботи на вул. Виговського, бо казначейство не проплачує коштів.

Додамо, що станом на 21 серпня казначейство не проплачувало 67 млн грн на потреби Львова.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.