За перших симптомів гострого респіраторного вірусного захворювання важливо одразу звернутися до лікаря. Це дасть змогу своєчасного ефективного лікування та убезпечить від ускладнень. На цьому наголосив заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Ростислав Калошин під час прес-конференції.
Як повідомили ZAXID.NET в Чернівецькій ОДА, також заступник головного лікаря області відзначив, що сьогодні на Буковині спостерігається збільшення діагностування гострих респіраторних вірусних інфекцій, проте епідемічний поріг області не подоланий. Лікарі занепокоєні тим, що вперше на 43 календарному тижні реєструється підвищений рівень захворюваності на ГРВІ.
Також ефективним методом попередження захворювання є створення специфічного імунітету – вакцинація проти грипу. На сьогодні в Україні зареєстровано 5 вакцин, що запобігають захворюванню та містять в собі актуальні штами вірусів грипу, що циркулюють в Європі. Вакцини вже з’явилися в аптечній мережі. Тому, аби запобігти захворюванню на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, буковинські медики наполегливо рекомендують мешканцям області провести щеплення проти цих хвороб. Лікарі застерігають, що на тлі ГРВІ можуть загострюватись хронічні хвороби – цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, хронічні захворювання органів дихання. Вони можуть слугувати пусковим механізмом і призвести до негативних наслідків.
"Якщо людина відчуває загальну слабкість, має підвищену температуру, не зволікаючи необхідно викликати лікаря. На Буковині є достатня кількість педіатрів, сімейних лікарів, лікарів-терапевтів, які нададуть кваліфіковану допомогу", – зазначив головний лікар області.
Зазначимо, що на 28 жовтня 2009 року в Чернівецькій області за офіційними даними на ГРВІ захворіло 6 тис. осіб, половина з низ – діти.