У військово-медичному клінічному центрі Західного регіону наступного тижня очікують на прибуття лікарів з української діаспори в Канаді. З цього приводу вже є двосторонні домовленості.
Про це кореспонденту ZAXID.NET повідомила голова українського представництва Міжнародної асоціації підтримки України Ольга Дурбак-Чуйко.
За її словами, спільно із лікарями військового госпіталю вони планують системну співпрацю з іноземними колегами, аби надавати якісну допомогу пораненим бійцям, які прибувають до Львова із зони АТО.
«Ми хочемо організувати це не тільки за нагальною потребою, коли треба рятувати хлопців, а в режимі розвитку стосунків і медицини як науки. Так, у нинішній ситуації ми вчимося розвивати кризовий менеджмент», - наголосила вона.
Водночас представник міжнародної організації зазначила, що через брак коштів такі візити закордонних медиків організовувати доволі складно. Хоча самі лікарі погоджуються надавати допомогу в Україні безкоштовно, проте їм потрібно оплачувати доїзд та перебування.
«Це кожний раз нам важко, оскільки ми є волонтерським рухом, ми не маємо такої підтримки, як би ми хотіли. Ми залучаємо донорів, вони знають про нашу діяльність і допомагають. Тому нам особливо потрібна допомога держави щодо транспортування медиків в Україну», - розповіла Дурбак-Чуйко.
Як повідомляв ZAXID.NET, у військовому госпіталі завершили дводенне перебування відомий австрійський професор Александер Клаус та його асистент доктор Тетятна Хоменко-Костів. Вони разом із львівськими колегами провели пораненому бійцю складну операцію.
«Візит австрійського професора допомогло також влаштувати місто, адже приїзд сюди наших колег з Австрії досить не дешевий, тому що квитки фантастично дорогі. Але я мала випадковий телефонний дзвінок від своєї колеги, товаришки за часів Майдану, яка одразу ж допомогла, її звати Олена Масоріна. Я їй дуже дякую. От таким чином ми маємо можливість запрошувати і відбувати гуманітарні місії в Україну», - зазначила голова українського представництва Міжнародної асоціації підтримки України.
Зараз за участі українського представництва Міжнародної асоціації підтримки України тривають перемовини з німецькими медиками та австрійськими пластичними хірургами і ортопедами. Цих фахівців також запрошують до військово-медичного клінічного центру Західного регіону.