Медичні працівники Львова та області, а також медична служба стадіону у Львові до Євро-2012 ще цього року після здачі в експлуатацію стадіону планують провести на цьому об’єкті спільні навчання.
Про це 13 квітня у коментарі ZAXID.NET повідомив головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Львівської міської ради з питань медичного забезпечення УЄФА Євро-2012, заступник головного лікаря 8-ої клінічної лікарні Львова Ігор Стояновський.
Коментуючи підготовку медичної галузі Львова та області до Євро-2012 Ігор Стояновський процитував операційного директора УЄФА Мартіна Каллена: «Він місяць тому інспектував Львів. З його слів, медична служба у нас технологічно готова».
Він також висловив переконання, що медики мають добре спрацювати під час Чемпіонату, до того ж, мовляв, є довід роботи під час епідемії грипу.
«Не так важливе обладнання, як наявність фахівців. Ми ще проведемо навчання на об’єктах, які добудовуються до Євро-2012», – сказав Ігор Стояновський.
За його словами, є потреба відпрацювати взаємодію між медиками міста і області та медичними службами стадіону та аеропорту.
«У містах, де стадіони збудовані, такі навчання вже відбулися, зокрема в Донецьку, Харкові. Ми цей досвід врахуємо, але щоб сказати, що ми повноцінно готові, то після здачі в дію стадіону, можливо навіть цього року, маємо попередню усну домовленість з медичною службою стадіону про опрацювання етапів надання спільної допомоги: від звернення людини до волонтера на стадіоні і до евакуації потерпілого в медичний заклад. Це все вже є в схемах на папері, але це треба відпрацювати ще в реальному часі», – наголосив Ігор Стояновський.
Щодо медичної служби стадіону, за словами фахівця, вона не входить у підпорядкування міського чи обласного управлінь охорони здоров’я.
«Наприклад, в Донецьку на стадіоні медична служба – це приміщення і персонал, це стаціонарний пункт, де може надаватись допомога як футболістам, так і вболівальникам. При потребі ця служба контактує з лікарями команд, адже кожна команда має свого лікаря. У медслужбі стадіону працюють фахівці з невідкладної допомоги, лікар-травматолог або спортивний лікар», – сказав Ігор Стояновський.
Він додав: «Все, що відбувається поза стадіоном, – належить до компетенції місцевого управління охорони здоров’я».
Як інформував ZAXID.NET , плазму крові для створення запасу до Євро-2012 у Львові почнуть збирати за півроку до чемпіонату, кров – ще пізніше – через обмежений термін зберігання.