Президент Росії Дмитро Медведєв у понеділок вирушив до Німеччини, де сьогодні, 19 липня проведе переговори з німецьким канцлером Ангелою Меркель.
Німеччина є третім найбільшим торговельним партнером Росії, а також основним покупцем російського газу. Утім, відтоді, як Німеччина оголосила про намір відмовитися від ядерної енергії до 2022 року, відносини між двома державами ще поглибилися.
Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі у Берліні, кожна з двох країн має щось, чого надзвичайно прагне інша.
Німеччина потребує альтернативних джерел енергії, оскільки планує у наступні майже 10 років відмовитися від ядерної енергетики.
Тоді як Росія має величезні газові резерви та прагне експортувати їх на великий ринок, зокрема, завдяки новій трубі, яка з’єднує Росію та Німеччину через Балтику і яка запрацює цього року.
Йдеться про Північний потік, який щороку транспортуватиме 63 мільярди кубометрів газу до Європи в обхід України. Перша лінія газогону запрацює у жовтні, друга – наступного року.
У Кремлі ще до початку візиту заявили, що рішення Берліна щодо ядерної енергії відкриває нові можливості для партнерства між Росією та Німеччиною.
Утім, візит Медведєва до Німеччини дещо затьмарило рішення не надавати премію німецької неурядової організації "Квадрига" прем’єр-міністру Росії Володимиру Путіну.
Цю нагороду вручають за діяльність, спрямовану на поширення демократії та свободи.
Рішення оргкомітету премії вручити її главі російського уряду розкритикували. Зрештою, було вирішено не вручати нагороду цього року.
Представник Володимира Путіна заявив, що це рішення не вплине на російсько-німецькі відносини.