У мексиканському штаті Пуебла фермери звинуватили завод німецького концерну Volkswagen у спричиненні посухи через використання заводом градобійних гармат, котрі захищають нові автомобілі від граду.
У мексиканському штаті Пуебла розташований найбільший завод Volkswagen за межами Німеччини; він працює цілодобово і випускає понад 450 тисяч автомобілів щороку. Щоб захистити від пошкоджень нові машини на відкритих стоянках, в червні 2018 року на заводі почали використовувати спеціальні гармати для боротьби з градом – установки, які за допомогою звукових хвиль руйнують структуру градових хмар.
Проти використання гармат виступили фермери. Вони поклали на Volkswagen відповідальність за посуху. У травні мав розпочатися сезон дощів, але через установки німецького автоконцерну «небо очищається, і дощ просто не випадає», сказав лідер протестувальників Херардо Перес у коментарі агенції AFP.
Фермери заявили, що через посуху у них загинув урожай на двох тисячах гектарів землі і зажадали від Volkswagen 70 мільйонів песо (близько чотирьох мільйонів доларів) компенсації. Як повідомило мексиканське видання FayerWayer, автовиробник відмовився платити, заявивши, що має дозвіл влади на використання протиградових гармат на заводі. Однак видання звинувачує компанію в порушенні домовленостей: за його даними, установки працюють протягом трьох годин щодня, хоча дозвіл надано лише на дві години на рік.
На початку серпня влада штату Пуебла звернулася з вимогою до Volkswagen припинити використання градобійних гармат, поки не буде вивчено, як вони впливають на погоду. Компанія SPAG, установками якої користувалися на заводі, стверджує, що її гармати не впливають на кількість опадів, що випали: вони змінюють тільки їхню форму, перетворюючи град на дощ. А DW повідомляє, що використання градобійних гармат взагалі є недоведеною технологією.
Volkswagen спробував вирішити конфлікт, пообіцявши, що протиградові гармати перестануть включати в автоматичному режимі і переведуть на ручний. Але представники фермерів відкинули компроміс. «Ці гармати неприйнятно використовувати навіть в ручному режимі. Компанія може захищати свої машини іншими способами, а люди не можуть жити за рахунок чогось іншого, крім своєї землі», – заявив працівник природоохоронних органів в штаті Пуебла Рафаель Рамірес.