Мельниченка відпустили під заставу в 76 тис. 500 грн

14:20, 26 жовтня 2012

Шевченківський суд Києва відпустив Миколу Мельниченка під заставу у сумі 76 тис 500 грн.

Сьогодні Шевченківський районний суд міста Києва розглядав питання про вжиття запобіжного заходу для колишнього працівника Держохорони Миколи Мельниченка, повідомляють УНН

"Суд постановив застосування відносно обраного обвинувачення М.Мельниченку запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відмовити. Змінити Мельниченку запобіжний захід з взяття під варту під заставу у розмірі 76 500 грн", - оголосив рішення суддя.

Він зазначив, що протягом 5 днів М.Мельниченко сам або через інших осіб має внести цю заставу.

Нагадаємо, Мельниченко повідомив журналістам під час перерви у суді, що повернувся в Україну, щоб залишитися живим.

Відповідаючи на запитання, чому він повернувся в Україну, Мельниченко відповів: "Я є громадянином України, я живу в Україні... Вирішальна роль, що я плвернувся - це інстинкт самозбереження. Тому що шансів вижити мені в Україні набагато більше, ніж у США".

На сьогоднішній день, наголосив Мельниченко, він став незручним для дуже багатох і дуже впливових "сильних світу цього".

"Тому логічно перекласти відповідальність за своє життя на уряд України. Я отримав інформацію в неділю 21 числа про загрозу моєму життю. Могло бути таким чином, Мельниченко йде десь по вулиці у Нью-Йорку і там черговий терорист бере і розстрілює натопв, і серед них Мельниченко. Другий варіант - це інсульт чи інфаркт", - зазначив він.

Мельниченко сказав, що оскаржуватиме сьогоднішнє рішення суду, який зняв з нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою під заставу на суму 76 500 грн.

"Ми будемо оскаржувати рішення Шевченківського суду … Я добровільно приїхав в Україну. Я не збираюсь нікуди тікати і сам хочу пройти всі судові процеси. І я звертаюсь до всіх, у кого є будь-яка інформація стосовно мене, що Мельниченко вчиняв той чи інший злочин - будь-ласка прийдіть у прокуратуру, СБУ і надайте, тому що від голослівних звинувачень я сильно втомився", - наголосив він.

Адвокат Микола Неділько пояснив, що вони просили у суду зняти з М.Мельниченка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на підписку про невиїзд.

"Ми просили підписку про невиїзд і це був би оптимальний запобіжний захід. Ми не просили грошову заставу. Тому що грошова застава для тієї людини, яка повернулась за власною ініціативою, вона не зовсім є коректною", - так пояснив адвокат рішення про оскарження в апеляційному порядку рішення Шевченківського суду.

Після звільнення з-під варти у залі засідань Шевченківського районного суду Києва екс-майор Управління держохорони Микола Мельниченко одразу був узятий під охорону бійців спецпідрозділу СБУ «Альфа», надану йому за спільним рішенням самої спецслужби і Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, 24 жовтня М.Мельниченка затримали в аеропорту "Бориспіль", куди він прибув рейсом з Нью-Йорка. У четвер, 25 жовтня, його допитали в Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури і пред'явили обвинувачення. За словами адвоката, М.Мельниченка утримують у СІЗО СБУ.

 Нагадаємо, кілька місяців тому екс-майора Держохорони затримували в аеропорту Неаполя (Італія). Його тиждень протримали в міській в'язниці - до рішення суду, який повинен був визначити, чи є у Мельниченка підстави для подання документів на отримання статусу політбіженця. Після чого відпустили - і Мельниченко відбув до США, де вже має статус біженця.

Як повідомлялося, екс-майор Управління державної охорони України Микола Мельниченко звинувачує колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка в організації вбивства в 1996 році народного депутата і бізнесмена Євгена Щербаня, а колишнього главу уряду Юлію Тимошенко і партнера Павла Лазаренка по бізнесу Петра Кириченка - в оплаті послуг кілера.