Меморандумом з підприємцями влада запустила репресивний апарат, - представник підприємців

20:45, 3 грудня 2010

У меморандумі, підписаному 2 грудня 7 представниками підприємницьких асоціацій, як виявилося від імені цілого підприємницького Майдану, з представниками Кабміну, окрім згоди на прийняття Податкового кодексу з правками від президента, була ще одна важлива умова - «переговорна сторона від підприємців надає перелік осіб, щодо яких не буде здійснюватися переслідування». Про це повідомив представник Національної Координаційної ради підприємців України, координатор альянсу «За чесні податки!» на Львівщині Ігор Гурняк під час прес-конференції у Львові 3 грудня.

І.Гурняк прокоментував це положення в меморандумі: "Це своєрідний дзвін, що говорить, репресивний апарат уже по суті запущено".

За словами І.Гурняка, на сьогодні проти багатьох організаторів акції відкрито судові справи. "Щодо мене є судовий позов. Вчора відбулося судове засідання у Київському адміністративному суді, а мені не було вручено повідомлення. Мене повідомили по телефону, коли я їхав у метро. Ситуація, як на мене, не дуже адекватна".

Також він твердить, що щодо двох представників Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу, яка на Майдані була єдиною організованою силою, планується відкриття двох кримінальних справ. Крім цього до суду уже тягли представників "Конфедерації учасників помаранчевої революції".

І.Гурняк говорить, що причиною цього є заборона на проведення масових акцій у Києві у центральній частині міста у зв’язку з приїздом іноземних делегацій на прохання Київської міської державної адміністрації.

Проте він вважає, що влада мала б не судити організовані підприємницькі організації, а подякувати їм. "На Майдані вівся постійний запис. Якщо дуже добре постаратися можна знайти виступи неадекватних людей, а їх було досить багато, і звинувачення висувати щодо найбільш організованої структури. Якщо чесно, ми не можемо нести відповідальність за все, що відбувалося на Майдані. Податковий кодекс збурив всю Україну. До Києва приїжджали окремі підприємці, та організації, які щойно виникли. Влада мала б ще дякувати більш-менш організованим структурам за те, ці структури змогли втримати абсолютно неорганізовану масу людей від порушень закону, яких спровокував кодекс".