"Розрахунок нового тарифу на водопостачання і водовідведення у розмірі 2,59 грн проведено з дотриманням вимог постанови уряду "Про порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення". Зокрема, цей порядок передбачає врахування у структурі тарифу рівня втрат, який затверджений у нас на рівні 37,4%", - прокоментував ZAXID.NET сьогодні, 7 листопада, директор ЛМКП "Львівводоканал" Мирослав Заплатинський заяву координатора Громадського форуму Львова Олега Мацеха, голови Асоціації платників податків, депутата ЛМР Теодора Дяківа та голови ГО "Спілка захисту прав громадян" Сергія Компанійця про неправомірність розрахунку цього тарифу.
М. Заплатинський вважає, "стверджувати, що 37% води у місті "втікає" через погані труби - неправильно і не фахово". За його словами, у поняття втрати води "входять не лише прямі витоки в мережах, але й технологічні витрати "Львівводоканалу", наприклад, на транспортування, хлорування та промивання водопроводів, недообліковані втрати води на приладах обліку, витрати води на протипожежні заходи тощо".
М.Заплатинський заявив, що позиція опонентів є деструктивна. "Громадськість має право знати, питати, але не має право судити. Перевіряти тарифи - це повноваження виключно Інспекції з контролю за цінами, яка визнала розрахунок витрат на послуги, закладені в тариф, економічно обґрунтованим".
Директор ЛМКП "Львівводоканал" також поінформував, що не бачить серйозних аргументів у О.Мацеха, Т.Дяківа, С.Компанійця для незатвердження тарифу. "У мене склалася думка, що рішення судів про скасування попередніх тарифів на 80% засновані на організаційних моментах. Економічного підґрунтя для цього не було тоді, немає й зараз. Напевне тому С. Компанієць знову критикує проведення громадських слухань по тарифах".
М.Заплатинський також прокоментував ZAXID.NET: "Сьогодні зрозуміло одне - меншим тариф уже бути не може, якщо ми хочемо нормальне водопостачання. Перед тим, як піднімати тариф, ми розширили графіки подачі води. Тариф можна зменшити лише таким чином, що ми різко зменшуємо споживання електроенергії, яка подорожчала на 44% і займає в структурі собівартості послуги 40%, але тоді доведеться повернутися до ситуації 2004 року, коли вода подавалася по 3 години зранку і по 3 години увечері, але була не у всіх".
На запитання ZAXID.NET, чи переглядатиметься новий тариф через рік, директор підприємства відповів: "Якби ми не мали постійних розбірок щодо тарифів на комунальні послуги, то могли б піднімати їх в міру потреби, і мешканці не відчували б підняття на 30%. Хоча й додаткових 4-7 грн за воду за 3 роки - це не так вже й багато. У цивілізованих країнах перегляд тарифів відбувається у кінці кожного року. Якщо щороку затверджувати економічно обґрунтований тариф із нормальною рентабельністю, підприємство може нормально жити. Чи підніметься тариф і наскільки - залежатиме від макроекономічної ситуації та рішень місцевої влади, якій віддано повноваження формувати тарифи на житлово-комунальні послуги".