Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко закликав владу не допустити приїзду хасидів в Умань для святкування релігійного свята Рош га-Шана восени, оскільки це може погіршити епідситуацію в Україні. Про це Бондаренко написав у Facebook.
«Нас обурює історія з ухваленням рішення по хасидах. Виходить, українці зараз не мають права вільно відвідати Ізраїль і США, де рівень епідемічної загрози значно вищий від українського. А от місцеві громадяни мають право приїхати в українське місто і вільно святкувати тут релігійне свято», – написав мер.
Бондаренко вважає, що приїзд хасидів в Умань може нести загрозу не лише для Черкащини, але й для всієї України.
«Десятки тисяч людей, які можуть бути носіями COVID-19, вони несуть загрозу населенню не тільки Умані Черкаської області, але і всієї України. Це порушує права українських громадян, ставить нас в несправедливе становище перед іноземцями», – заявив міський голова.
Мер закликав втрутитися в ситуацію президента Володимира Зеленського.
10 липня на міжвідомчій нараді в МЗС було вирішено, що цього року прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана є неможливим через пандемію коронавірусу.
Незважаючи на це, міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов зазначив, що цього року очікується паломництво до Умані від 5 до 10 тисяч хасидів для святкування Рош га-Шана.
А Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доручила:
- Міністерству закордонних справ підсилити комунікацію по інформуванню іноземних громадян щодо обмежень, що діють в Україні;
- Міністерству внутрішніх справ забезпечити безпеку під час святкування Рош га-Шана;
- Державній прикордонній службі розробити пам'ятку перебування в Україні та роздавати при перетині українського кордону;
- також інформувати про можливу заборону на в’їзд до України на декілька років у разі порушення карантинних обмежень.
Окрім цього, за інформацією Німчинова, на засіданні комісії було наголошено, що у 2020 році українські християни та мусульмани утримались від масових заходів під час відзначення своїх найбільших релігійних свят.