Мер Івано-Франківська заявив про можливість комендантської години у трьох областях

За словами Руслана Марцінківа, уряд планує запровадити надзвичайні заходи у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях

19:33, 9 квітня 2020

Кабінет міністрів України розглядає можливість запровадження в трьох областях на заході України комендантської години уже на цих вихідних. Про це повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці у Facebook у четвер, 9 квітня. Підтверджень цієї інформації з боку тернопільських чи львівських чиновників наразі нема.

Руслан Марцінків розповів, що на нараді з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем мерам повідомили про рішення продовжити карантин до початку травня.

«Яке це число, не уточнили. Прем’єр-міністр сказав, що карантин буде продовжено», – повідомив мер.

За його словами, також розглядається можливість введення на вихідних комендантської години в Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях.

«Також поінформували, що в трьох областях – Івано-Франківська, Тернопільська і Львівська – вводяться надзвичайні заходи на вихідні дні, щоб розірвати ланцюг зараження. В тому числі розглядається можливість навіть комендантської години. Так сказали на цій нараді з прем’єр-міністром. Деталі, очевидно, будемо знати завтра», – сказав Марцінків.

Підтвердження інформації про ймовірність запровадження комендантської години з боку львівських чи тернопільських чиновників нема. На сайті Львівської ОДА опубліковано лише звернення голови ЛОДА Максима Козицького із закликом утриматися від перебування у громадських місцях.

«Звертаюся до кожного мешканця Львівщини! До кожного без винятку! Прошу Вас утриматись від пересування і перебування у громадських місцях на цих вихідних. Від 13:00 суботи до 6 ранку понеділка. Ці обмеження вводяться задля збереження нашого з Вами здоров’я та мінімізації поширення захворюваності серед населення!», – сказано у зверненні Максима Козицького.

Водночас, у своєму відеобрифінгу мер Тернополя Сергій Надал відповідаючи на запитання про впровадження нових обмежень в області уже цими вихідними прямо про коменданську годину не сказав, однак зауважив, що пропозиція про посилення обмежувальних заходів є ініціативою президента України. За його словами, на завтрашніх засіданнях обласних комісій мають ухвалювати відповідні рішення.

Як пише івано-франківський сайт «Галка» про те, що на ці вихідні в Івано-Франківській області можуть ввести заходи з максимального обмеження пересування людей, повідомила також заступниця голови ОДА Марія Савка.

«Сьогодні відбулося засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій. Нашій області рекомендували ввести посилені обмежувальні заходи, режим максимально обмеженого пересування. Ми повинні втримати ситуацію, ми повинні розірвати отой ланцюг поширення хвороби», – сказала Савка.

Як інформував ZAXID.NET, Кабінет міністрів України з 6 квітня посилив карантин у країні в зв’язку зі спалахом коронавірусу Covid-19.

Станом на ранок 9 квітня в Україні підтверджено 1892 випадків захворювання на Covid-19, протягом 8 квітня підтверджено 224 нових випадки. Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 57 людей. Також станом на 9 квітня, у світі зареєстровано 1484811 випадків зараження коронавірусом, 329 976 з них одужали, 88 538 – померли.

Що таке комендантська година

Комендантська година – це заборона на перебування на вулицях та в громадських місцях у певний час доби (найчастіше, вночі та ввечері). Право перебувати на вулиці дає спеціальний дозвіл.

Комендантська година вводиться для встановлення і підтримання порядку, коли на вулицях заворушення і у воєнний час. Такі обмеження повинні зменшити кількість жертв. Стежать за дотриманням комендантської години спеціально виділені для цього підрозділи військ або поліції.

Якщо людина в заборонений час – протягом комендантської години – перебуває на вулиці, то комендантський патруль має право її затримати, перевірити в неї наявність документів, які б давали право на перебування на вулиці, чи підтвердити обставину про відсутність таких документів у даної особи, а також встановити причину порушення комендантської години.

Комендантський патруль наділений правом проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян.

У випадку опору з боку затриманої особи комендантський патруль може застосовувати фізичну силу чи вогнепальну зброю.

Порушника комендантської години можна затримувати і доставляти до відповідного пункту перевірки (військова комендатура, орган поліції) для оформлення за фактом порушення відповідних документів та можливого притягнення до відповідальності (штраф, арешт) на підставі рішення відповідного органу чи суду.

У незалежній Україні ще ніколи не запроваджували комендантську годину.