Львівські учні спільно з фахівцями на уроках вчаться кодити різні програми та ігри. Сьогодні один із таких уроків відвідав міський голова Львова Андрій Садовий. Разом з учнями 9-го класу мер вчився кодити гру про штучний інтелект. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
Цього року «Година коду» у Львові відбувається 9-15 грудня для учнів 9 та 10 класів за підтримки Львівської міської ради та MakerSpace Lviv. До заходу залучили близько 100 шкіл. Загалом у Львові проведуть понад 400 годин коду.
«Думаю, це дуже цікаво. Бо ці діти, які народились в останні 5−8 років, вони вже набагато крутіше володіють усіма сучасними засобами, ніж їхні батьки. Те, що сьогодні з дітьми говорять про штучний інтелект, в цьому є великий плюс. Бо ми собі не уявляємо, наскільки він змінить світ. Ми повинні бути до цього готові і вчити дітей жити у світі, який постійно змінюється. До «Година коду» залучені усі школи міста. Ментори по усіх школах проводять урок Коду і діти про це згадують. Бо коли ти маєш урок із вчителем — це постійно, а коли приходять класний фахівець ІТ — це цікаво. Штучний інтелект кардинально змінить наш світ. Це для дітей важливо знати, щоб вони думали, яку обирати професію», — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.
Із 9 до 15 грудня навчальні заклади Львова відвідують розробники відомих ігор, власники й менеджери ІТ-компаній, талановиті програмісти і бізнесмени, які разом із вчителями проводять годину коду — одногодинний вступ (академічна година, тривалістю 45 хвилин) до інформатики. Під час уроку учні випробовують себе в ролі програмістів, виконуючи завдання за сучасними програмами з вивчення інформаційних технологій.
«Година коду» — це глобальний рух з популяризації інформатики серед школярів усього світу. Цьогоріч близько 10 тис. львівських учнів спробують програмувати за ігровими програмами міжнародної організації Code.org під керівництвом менторів — успішних ІТ спеціалістів. Учні проходитимуть гру самостійно, складаючи код. Також уже другий рік поспіль шкільні бібліотеки поповняться книгами з найпопулярніших сучасних мов програмування — «Python для дітей» та «Javascript для дітей». Також від організаторів заходу учні отримають сертифікати Code.org та об’ємні наліпки з емблемою всесвітньої акції.
Акція заснована у 2013 році організацією Code.org. Великі ІТ-компанії, так як Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America та College Board, долучились до розробки навчальних програм, а глобальний рух підтримали Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг і чимало інших знаменитостей. В Україні у попередні роки акцію підтримали Сергій Притула, Олег Скрипка, Олександр Педан, Андрій Демчук, Павло Табаков та інші.
До слова, перша масова «Година коду» у Львові із залученням всіх шкіл відбулась у 2016 році. Тоді ініціатива проведення пішла від Анни Косарєвої з ГО MakerSpaceLviv. З того часу Львів вже вчетверте робить цю акцію. В середньому — це 100 шкіл, 200−300 менторів, 10−12 тисяч учнів кожного року. Цьогоріч учні отримають традиційно сертифікати міжнародного зразка, шильди і книги. І хоча акція триває 9-15 грудня, проте навчальні програми з сайту та ігри пропонують до використання вчителям під час усього навчального року.