Міський голова Львова Андрій Садовий вимагає посилити боротьбу з паркуванням автомобілів у недозволених місцях. Про це він заявив під час апаратної наради у Львівській міськраді у середу, 3 серпня.
«Є проспект Свободи, вул. Дорошенка, Франка, Коперника, де встановлені знаки «Зупинку заборонено» і «Стоянку заборонену». На жаль, люди вважають ці місця такими, де можна паркуватися і не платити гроші», – сказав Андрій Садовий.
Мер Львова вважає, що патрульна поліція замало уваги приділяє порушникам правил паркування. «Не може бути такого, що в центрі міста знаки «Зупинку заборонено», «Стоянку заборонено» і під ними стоїть ряд «Мерседесів», а поліція проходить повз», – наголосив він.
Міський голова доручив юридичному управлінню ЛМР звернутися до прокуратури із заявою «щодо бездіяльності працівників поліції, які не вчиняють дій стосовно порушників ПДР».
«Якщо це не дасть ефекту, тоді буде звернення в СБУ стосовно некомпетентності працівників прокуратури. Якщо це не дає результату, тоді звернення до НАБУ стосовно корупційних дій працівників поліції, прокуратури і СБУ, які не вчиняють дій щодо наведення ладу на вулицях міста», – сказав Садовий.
Він також закликав мешканців, які бачать порушення правил паркування, звертатися з відповідними заявами до правоохоронних органів.
Разом з тим, речниця патрульної поліції Львова Катерина Рибій розповіла ZAXID.NET про те, що протягом першого півріччя 2016 року патрульні поліцейські склали близько 12 тис. постанов на водіїв за паркування у заборонених місцях.
За словами Рибій, патрульні самостійно не евакуйовують неправильно прикарковані авто, оскільки не мають евакуаторів. «Патрульні підходять, говорять водію, що автомобіль припаркований з порушенням. Якщо порушення не перешкоджає руху і водій йде на контакт, то можна відбутися зауваженням, і тоді водій просто їде», – зазначила Рибій.
Якщо водій не реагує на зауваження, то на нього виносять постанову за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адмінправопорушення (порушення ПДР). Після цього водій має протягом 15 днів сплатити штраф.
Якщо ж припаркований автомобіль перешкоджає руху іншого транспорту або пішоходів, тоді поліцейські можуть викликати евакуатор. Проте для евакуації авто поліції, за словами Рибій, треба отримати два підтвердження від свідків про те, що цей автомобіль перешкоджає руху.
Додамо, що у центрі Львова діє низка платних вуличних парковок, вартість стоянки на яких коливається від 6 грн/год. на відкритих паркінгах у першій паркувальній зоні до 8 грн/год. на закритій парковці на вул. Валовій.