Мер Львова вважає спорудження пам’ятника розстріляним вченим народним проектом

19:00, 21 квітня 2011

Міський голова Львова Андрій Садовий переконаний, що спорудження у місті пам’ятника вченим, які були розстріляні на Вулецьких пагорбах в 1941 році, дуже важливий суспільний і міжнародний проект. Про це Андрій Садовий зазначив сьогодні під час сесії міськради.

«Спорудження у Львові і відкриття в цьому році пам’ятника просвітителям-професорам Львівської політехніки - це великий  спільний проект Львівської міської ради, Вроцлавської міської ради, міст-партнерів, Львівської політехніки. Також це народний проект, який має дуже важливе політичне і суспільне значення. Я переконаний, що питання про його спорудження треба дуже серйозно розглянути. Я пропоную, щоб над цим питанням попрацювала робоча група. Це проект суспільного значення, тому що мова йде про дуже важкі сторінки життя міста», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Виконавчий комітет Львівської міської ради надав Національному університету "Львівська політехніка" дозвіл на спорудження пам’ятника вченим міста, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах у Львові.

Усі питання по спорудженню пам’ятника буде з’ясовувати робоча група, яка була створена на основі рішення виконкому», - пояснив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

Нагадаємо, ініціатива встановлення пам’ятника належить міському голові Львова Андрієві Садовому та президенту Вроцлава Рафалу Дуткевичу. Конкурс проектів для пам'ятника провели ще у 2009 році у Вроцлаві. Бюджет проекту становить близько 4 млн. грн. Фінансування на себе взяли Львівська міська рада та мерія Вроцлава. У міському бюджеті на це закладено 900 тис. грн. Також буде проведено збір благочинних пожертв.

Відкрити пам’ятник заплановано у липні, у 70-ту річницю трагедії. Мерія Вроцлава вже запросила на цю урочистість президента Польщі Броніслава Коморовського.

Натомість міський голова Львова 1991-1994 років Василь Шпіцер вважає недоцільним спорудження у Львові пам’ятника польським вченим, розстріляним 1941 року на Вулецьких пагорбах, оскільки з його слів, ці вчені співпрацювали з більшовиками.