Поліція відкрила кримінальну справу про розпалювання міжконфесійної ворожнечі у Золочеві. Місцеві мешканці стверджують, що на приватному подвір’ї житловий будинок перебудовують у церкву Московського патріархату. Вони збурилися проти цього, влаштовували пікети, перешкоджали будівництву. Міська рада подала два позови про порушення містобудівних умов. А самі представники релігійної громади написали заяву у поліцію про переслідування за релігійними переконаннями.
Міський голова Золочева Ігор Гриньків повідомив, що його викликали у поліцію на допит як свідка.
«Сьогодні зателефонував слідчий, запросив прибути у відділ поліції. Вручили повістку на допит у справі про нібито розпалювання міжконфесійної ворожнечі у Золочеві. Попередньо повістки вже отримали всі ті люди, котрі стали на захист прав громади та активно відстоюють порушення містобудівного законодавства. Вважаю, що це не що інше як тиск через суд на міського голову, депутатів, журналістів, громадських активістів», — написав 18 листопада мер Золочева Ігор Гриньків у Facebook.
Він додав, що повістку вручили також журналістці і депутатці Лесі Горготі та секретарю Золочівської міської ради Олегу Сидоровичу. Заступник голови Золочівської райдержадміністрації, депутат Віктор Олійник отримав повідомлення про прибуття для вручення повістки.
Юристка Золочівської міської ради Христина Піддубна повідомила ZAXID.NET, що справу порушили 3 вересня на основі звернення за ч.1 ст. 161 ККУ (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
Ігор Гриньків розповів ZAXID.NET, що міська рада Золочева звернулися з позовом до суду про знесення незаконно встановленої огорожі через порушення містобудівних умов. Справу із Золочівського суду перескерували на Львівський окружний адміністративний, а звідти – у Тернопільський окружний адмінсуд, оскільки забудовниця зареєстрована у Тернопільській області. Друга справа про порушення при видачі будівельного паспорта і повідомлення про початок робіт ДАБІ міськрада подала у Львівський окружний адмінсуд.
«Ми діємо в правовій площині і вважаємо, що там є порушення закону і намагаємося через суд його виправити. У той же час з ініціативи забудовниці подали звернення із звинуваченням у протидії їм. Поліція відкрила провадження про розпалювання релігійної ворожнечі. Так виглядає, що найкращий захист – це напад», — заявив ZAXID.NET Ігор Гриньків.
Наразі мер, депутати, активісти запрошені на допит 25 листопада у якості свідків. У Нацполіції Львівщини ZAXID.NET підтвердили, що за зверненням вірян відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 161 ККУ.
Митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет не заперечив, що люди збирались у приватному будинку у Золочеві на богослужіння, але зазначив, що припущення щодо будівництва церкви безпідставні. Також представники УПЦ МП звинувачують владу Золочева у сприянні релігійної нетерпимості.
Нагадаємо, конфлікт у Золочеві виник на початку липня, коли на ділянці із житловим будинком на вул. Труша, 9 з’явився паркан та будівельний вагончик. Туди регулярно приїжджала група невідомих людей. Згодом з’ясувалось, що ділянку придбала Ольга Шаховал, мешканка міста Почаєва Тернопільської області і дружина священика УПЦ МП Максима Йоенка. Тим часом мерія Золочева стверджує, що зареєстрованої громади УПЦ МП у місті немає. Містяни побоюються, що події у Золочеві розгортаються за тим самим сценарієм, що й Бродах у 2003 році, де громада УПЦ МП придбала ділянку та за 6 років самовільно збудувала на ній церкву. Голова ЛОДА Максим Козицький висловився проти будівництва на Львівщині «храму конфесії, яка своїм центром має Москву».