Мерія розвиватиме туристичні маршрути за межами центру Львова

16:45, 1 серпня 2016

У понеділок, 1 серпня, виконавчий комітет Львівської міськради затвердив концепцію розподілу туристичного навантаження на громадський простір Львова, яка передбачає поширення меж так званого «туристичного Львова» на віддалені від центру міста мікрорайони.

Як зазначається в затвердженій концепції, протягом останніх років у Львові значно збільшилась кількість туристів. За вісім років число туристів зросло з 700 тис. у 2007 році до 2 млн – у 2015 році.

«Основне туристичне навантаження припадає на центральну частину міста Львова, зону середньовічного міста, де зосереджено більше половини всіх закладів розміщення (готелів, хостелів – ред.) та через яку пролягає 80% усіх туристичних маршрутів», – мовиться в концепції.

Відтак, першочергово розподілу туристичного навантаження потребує центр міста. Зокрема, це проспект Свободи, вулиці Гонти, Кривоноса, Винниченка, Франка, площі Митна, Соборна, Галицька, Міцкевича, Торгова, Князя Ярослава Осмомисла.

Разом з тим, концепція передбачає створення нових та розвиток чинних туристичних маршрутів поза межами центру Львова. Це маршрут храмами Львова «Дорога духу і добра», маршрут «Парками Львова», маршрути «Науковий Львів», «Промисловий Львів», «Астрономічний Львів» та інші.

Крім того, до потенційно привабливих для туристів територій Львова у мерії зараховують  площі Старий Ринок, Олекси Гасина, Святого Теодора, Митну, Князя Ярослава Осмомисла, Василя Вишиваного, Університетську, Петрушевича, Святого Юра, Музейну; мікрорайони Підзамче, Кастелівка, Новий Світ, Левандівка, Майорівка; парки, сквери, околиці Львова, Винники, Брюховичі тощо.

«Щоб ці громадські простори ожили, необхідно продумати функціонування інфраструктури, першочергово – транспортну логістику, створення мережі паркінгів», – мовиться в концепції.

У документі також зазначається, що на основі цієї концепції в подальшому буде розроблено або оновлено нормативні акти міськради, які регулюють рух транспорту (у тому числі туристично-атракційного, велосипедного, гужового), організацію подій (фестивалів, ярмарків тощо), функціонування літніх майданчиків та терас, вуличну торгівлю, вуличне мистецтво тощо. Зокрема, згідно з ухваленою концепцією, пішохідні території мають бути вільними від транспорту, окрім туристично-атракційного. 

Концепція розрахована на період 10-15 років та буде впроваджуватись поетапно.