Мерію Луцька шантажують

15:18, 18 грудня 2008

Влада Луцька вважає вимоги керівництва "Луцьктеплоенерго" на 100% проплачувати свої послуги - шантажем. Заступник міського голови Луцька Владислав Стемковський повідомив, що у 2008 році проплата ДКП "Луцьктепло" становила 94%. Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту.

Як повідомив власкор ZAXID.NET, за словами Владислава Стемковського, такі вимоги, є "шантажем чистої води". Директор ДКП "Луцьктепло" Рустам Дячук зазначив, що до 1 січня 2009 року його підприємство має заплати "Луцьктеплоенерго" близько 5 мільйонів гривень авансу, включаючи біжучі розрахунки. Так, на 17 грудня "Луцьктепло" заборгувало останньому 1 мільйон 600 тисяч. Ця сума, за словами Рустама Дячука, це біжуча заборгованість за 17 днів грудня.

Проблема полягає в тому, що, згідно із договором між "Луцьктеплоенерго" та ДКП "Луцьктепло", оплата повинна проводитися наперед, умовно кажучи, за місяць. Проте населення платить за спожите тепло значно пізніше по закінченню місяця. Таким чином і виникає фінансовий розрив.

Рустам Дячук зауважив, що вже у жовтні лише 87% лучан заплатило за тепло. А його підприємство недоотримало 1,5 мільйони гривень. За словами Р.Дячука, заборгованість населення складає 10 мільйонів гривень. Він додав, що тільки нині мешканці обласного центру Волині почали плати за тепло, використане у листопаді. Він закликав лучан усе ж таки заплати за листопад, адже жителі Луцька в останньому місяці осені таки отримували належні послуги.

Також постало питання, як не залежати від котельні на Карбишева, яка обігріває і забезпечує гарячим водопостачання 40% мешканців обласного центру Волині. Учасники колегії пропонували різні варіанти: починаючи від будівництва нової котельні чи реконструкції старих до виділення із міського бюджету 5 мільйонів гривень.

Директор ДКП "Луцьктепло" Рустам Дячук озвучив свої варіанти. Перший, при переукладанні договору між "Луцьктеплоенерго" та ДКП "Луцьктепло" забрати пункт про авансову плату за теплоносій, а внормувати його із платою населення за тепло. І другий варіант - взяти в оренду котельню на Карбишева "Луцьктеплом", щоб забезпечити мешканців 40-го і 33-го мікрорайонів теплом і гарячою водою в квартирах. Проте з боку "Луцьктеплоенерго", куди був надісланий такий договір, надійшла відмова.