Президент України Віктор Ющенко переконаний, що вже на Дванадцятому саміті Україна-ЄС, який відбудеться 9 вересня у м. Евіан (Франція), буде погоджено політичну частину нової посиленої угоди між Україною та Європейським Союзом. Про це Глава Української держави сказав сьогодні, 21 липня, у Києві на спільній прес-конференції з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
"Ми говоримо про те, що у місті Евіан зможемо підписати політичну частину поглибленої угоди. Решту часу відвести на продовження переговорів по формуванню зони вільної торгівлі між Україною та ЄС", - зазначив В.Ющенко.
Він висловив сподівання, що за десять-дванадцять наступних місяців буде завершено переговори і з економічного блоку питань. "Ми будемо все робити, щоб у першому чи у другому півріччі 2009 року підійти з проектом щодо зони вільної торгівлі. Це, власне кажучи, той добрий план розвитку стратегічних відносин України з окремими країнами ЄС і Європейським Союзом у цілому", - сказав Президент. "Це є гарна дорога, яка засвідчує, що ми знаходимося у прекрасному прогресі. Це колосальний поступ вперед, який ми отримали за останні два роки в рамках копітких, непростих діалогів з усіма партнерами - країнами-членами Європейського Союзу і Німеччиною зокрема", - додав він.
"Ми займаємо одностайні позиції щодо назви угоди, відтак і її формального наповнення. Тому що за назвою угоди буде стояти відповідний зміст", - також наголосив Віктор Ющенко.
Водночас він зазначив, що в Україні добре розуміють, що "у сьогоднішній атмосфері непросто рухати таке питання, як угода про асоціацію і інтеграцію", адже "це чутливі питання для європейської спільноти".
Президент підкреслив, що сьогодні Україна має можливість подякувати своїм партнерам по переговорному процесу, зокрема німецькій стороні та пані Меркель за конструктивне завершення майже дворічного діалогу.
За словами Віктора Ющенка, в Україні добре усвідомлюють, що шлях євроінтеграції вимагає значних зусиль нашої країни. "Саме суспільство, політичні сили слід націлити на копітку роботу. Це непрості завдання", - наголосив він.