Тепер рятівники Меркурія беруться за відновлення. У середу вранці на будинку почали ставити риштування.
Львівський Меркурій під пильним наглядом львівської молоді уже рік. Історія порятунку почалася із того, що львів’янин Остап Малашняк виставив в Інтернеті фотографію понищеної скульптури Меркурія і закликав врятувати його. Згуртувалося товариство і почали збирати гроші. Двадцять тисяч гривень пожертв використали на дослідження пам’ятки і паперові справи - реставраційне завдання. Щоб почати саму реставрацію, треба 113 тисяч гривень, на той час мали тільки 10 тисяч. Справу зрушили з місця несподівані меценати.
“Наразі ми дуже хочемо подякувати Німецькому товариству міжнародного співробітництва, який власне взяв на себе ношу фінансуванню цього проекту. Також дуже хочемо подякувати фірмі Меркурій-центр, яка завдяки своїй близькості до Меркурія погодилася виділити риштування”, - каже учасник ініціативи "Врятувати Меркурія" Марина Довженко.
Німецьке товариство GIZ, знане тим, що реставрує деталі старовинних будівель у Львові, запропонувало повністю профінансувати реставрацію.
“Ми вирішили недавно, що ми таки підтримуємо таку громадську ініціативу, тому що це одна із таких гарних ініціатив в місті, коли молоді люди взяли в свої руки таку біду, яка виявилася на даху міста, яку вони побачили і вирішили з тим щось робити і вирішити цю проблему”, - каже асистент проекту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Мар'яна Борик.
Днями доставлять риштування на решті поверхів будинку і візьмуться за Меркурія. На зиму починати реставрації не будуть, лише укріплять і законсервують.
Взимку в майстерні скульптори зроблять руку Меркурію, а з весни знову поставлять риштування і вже візьмуться за саму реставрацію скульптури.