Міський голова Львова Андрій Садовий мав би звітувати про свою роботу перед громадою у кожному районі міста зокрема - під час відкритих зустрічей. Сам звіт мера також повинен бути у "доступному друкованому вигляді" плюс у більшості місцевих ЗМІ. Такий спосіб звітування міському голові Львова пропонують активісти ОПОРИ, Центру досліджень місцевого самоврядування та Інформаційно-правового центру "Наше право".
За словами громадських активістів, в Україні поки немає прикладу, аби міський голова звітував у такий спосіб, однак "Львів може стати піонером і створити прецедент". "Хоча приклад подібного звітування все-таки є - колись про свою роботу так звітував екс-мер Василь Куйбіда (нині міністр будівництва та регіонального розвитку - ZAXID.NET). А нинішній мер Львова міг би, наприклад, замовити соцопитування чи хоче громада такого звіту про його роботу, а тоді прозвітувати", - заявив директор Центру досліджень місцевого самоврядування Віталій Загайний.
Водночас керівник проектів інформаційно-правового Центру "Наше право" Ярослав Жукровський зазначив, що звіт міського голови Львова, який відбудеться цього четверга, 12 червня, на сесії Львівської міської ради, може стати "окозамилюванням та звичайною формальністю". "Закон України "Про місцеве самоврядування" насправді розмежовує звіт мера перед територіальною громадою та його звіт про роботу виконавчих органів. Тому, не звітуючи перед громадою, міський голова порушує законодавство. Є небезпека, що четверговий звіт просто може стати узагальненим звітом про роботу виконавчих органів міської ради Львова", - наголосив він.
Громадські активісти також оприлюднили список 13 запитань, відповіді на які вони хотіли б почути від Андрія Садового. Ці запитання вони передадуть сьогодні у "єдине вікно" міської ради.
Запитання до Андрія Садового виглядають так:
1. Чи варто сподіватися на успішність розробки стратегії Львова з огляду на відсутність діалогу на цю тему з громадськими організаціями, політичними партіями та підприємцями.
2. Які три основні пріоритети використання коштів бюджету розвитку міста?
3. На підставі яких концептуальних документів реалізується містобудівна політика Львова за відсутності нового генплану міста та місцевих правил забудови?
4. Чому за умови постійного підвищення комунальних тарифів (експлуатація житла, тепло- та водопостачання та проїзд в міському транспорті) майже не покращується якість надання послуг?
5. Чи існує в міській раді програма ефективної протидії корупції? Та яким є стан її виконання?
6. Чи сприяло суттєве збільшення штату міської ради ефективному управлінню та підвищенню якості надання адміністративних послуг?
7. З якою метою збільшено рівень централізації управління містом? Якими є переваги від цього кроку для мешканців?
8. Які основні критерії оцінки роботи працівників міської ради для встановлення рівня їх преміювання?
9. коли буде створено відкритий реєстр комунального майна у місті?
10. Коли буде розпочато і завершено ремонт магістральних доріг міста?
11. Чому за останній рік в місті відсутній прогрес у вирішенні питання сміттєпереробки?
12. Які конкретні заходи впроваджені для забезпечення безпеки життя пішоходів та велосипедистів на вулицях міста?
13. Чи буде збудовано у Львові новий стадіон до Євро-2012?