Мешканець Закарпаття через суд відстояв подвійне громадянство

Cуд дозволив громадянину України при перетині держкордону користуватись паспортом іншої держави

12:21, 30 червня 2017

Апеляційний суд Закарпатської області скасував штраф місцевому мешканцю, який намагався перетнути кордон із угорським паспортом. Про це повідомляє видання PMG з посиланням на адвоката Едуарда Пуканича. Таким чином суд підтвердив можливість громадянина України користуватись при перетині держкордону паспортом іншої держави.

Сам Едуард Пуканич, який у суді представляв інтереси засудженого закарпатця, розповів, що його клієнта оштрафували ще у квітні 2017 року, однак той подав апеляцію і у червні виграв її.

«На початку квітня 2017 року я писав про те, що українські прикордонники почали складати протоколи про адмінправопорушення на громадян України, які хочуть перетнути держкордон із угорським закордонним паспортом. Такий протокол про адміністративне правопорушення надійшов на розгляд до одного закарпатського судді, який вирішив, що потрібно притягнути до адмінвідповідальності нашого угорського земляка за те, що він «насмілився» відкрито заявити про своє подвійне громадянство та використовувати свій угорський закордонний паспорт», – написав Едуард Пуканич.

У постанові Апеляційного суду Закарпатської області, яку опублікував Едуард Пуканич, вказано, що мешканця Закарпаття оштрафували за ст. 204-1 Кодексу про адмінправопорушення (незаконний перетин або спроба незаконного перетину держкордону). Цю статтю застосовують, коли йдеться про перетин кордону поза пунктами пропуску або на пунктах пропуску без документів чи з документами, які містять недостовірну інформацію.

Суд першої інстанції вирішив, що мешканець Закарпаття, який є громадянином України, не мав права подавати для виїзду за кордон паспорт громадянина Угорщини. Відтак суддя вирішив, що чоловік намагався перетнути кордон України без відповідних документів.

«Суд першої інстанції безпідставно піддав сумніву справжність паспорта громадянина України, а відтак і його право як громадянина Угорщини на перетин кордону, при цьому вдався до оцінки правомірності множинності громадянства особи, замість встановити чи було вчинено правопорушення, суть та склад правопорушення та чи винна особа у його вчиненні», – йдеться у постанові апеляційного суду.

Відтак Апеляційний суд Закарпатської області вирішив, що чоловік насправді не порушував закон України і мав право перетинати кордон, як за своїм українським, так і за угорським паспортами.