Мешканці будинку в Добротворі вже втретє не дозволили газовикам встановити загальний лічильник

Власники квартир проти будинкових лічильників на газ

21:27, 20 вересня 2017

Мешканці багатоквартирних будинків не дозволяють газовикам встановлювати прилади обліку, які рахують споживання газу цілого будинку. Мовляв, не хочуть платити за сусідів. У середу черговий конфлікт стався у Добротворі. Там мешканці вже втретє не допустили до свого будинку підрядника.

На вул. Сагайдачного у Добротворі газовики приїхали вже втретє. Хотіли встановити загальнобудинковий газовий лічильник. Однак мешканці категорично проти.

«Прошу надати нам акти меж розмежування для ознайомлення. Після того ми можемо зробити збори і вирішити на зборах питання те. Наразі вам ніхто не дає дозвіл. Ваш дозвіл це є протокол зборів», – говорить мешканка.

На руках у підрядників проектна документація та технічні умови від «Львівгазу».

«Ми підрядна організація, яка виконує монтажні роботи для «Львівгазу» і на основі тих документів ми йдемо встановлювати. Скажуть ставити лічильники в кожній квартирі, будемо встановлювати в кожній квартирі. Наскільки мені відомо, нема фінансування, щоби встановлювати в кожній квартирі», – пояснив майстер дільниці ТзОВ «Ремспецбуд» Юрій Труш.

Така ж історія на вул. Будівельній, 15. Тут газовики встигли встановити спеціальну шафу лічильника, залишилося лише з’єднати труби. Однак і тут чують відмову. Люди не хочуть платити за сусіда.

«У нас прописано 7 чоловік і ми платимо 420 грн за газ. Ну, і тарифи вони поставили такі, що то забагато. Вони нам рахують по 10 кубів на людину. Це нереально. В селі людина стільки не витратить», – каже мешканка будинку на вул. Будівельній Олена Богуш.

У двох випадках газовики склали акти про порушення і недопуск. Тож невдовзі мешканці отримають так звані «штрафні санкції». Замість чотирьох із половиною м3 на одну прописану особу «Львівгаз» нарахує 9,8. Через це справа мешканців уже перебуває у Шевченківському райсуді Львова.

«Справа представника нашого будинку знаходиться в суді, судимося за ці завищені норми , що вони нам нараховують. На Сагайдачного, 8 була вже завершена справа. Теж представник їхній є в суді і суд першої інстанції виніс рішення «Львівгазу» перерахувати оці нарахування по 9,8, так як вони є незаконні», – розповіла мешканка будинку на вул. Сагайдачного Люба Гоц.

Економії не буде й коли стоятиме такий лічильник, розповідають мешканці трьохповерхівки. За майже рік, відколи ведеться спільний облік, пані Марія стала переплачувати за газ вдвічі, а той й втричі.

«30 гривень – більше не платила. А зараз я плачу от за перший місяць – 74,92 за другий – 69,08, за третій – 56,11», – каже мешканка будинку, де стоїть загальний лічильник, Марія Чукаєва.

До 1 січня наступного року всі споживачі мають мати лічильники газу. Будинків, де поквартирний лічильник є або йоговзагалі нема, небагато. НКРЕКП зобов’язала облгази встановити загальнобудинкові прилади. Усього на Львівщині їх має бути майже дві тисячі. Ще треба поставити 812. На сьогодні вже 96 будинків відмовились.

«Це є загальнодержавна програма за державні кошти. Правомірність знімається сама собою. Саме рішенням НКРЄ регламентує порядок встановлення цих вогів, так званих загальнобудинкових приладів обліку», – пояснив голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який забороняє облгазам встановлювати будинкові лічильники без згоди більшості власників. Однак він ще не потрапив на голосування. Один із авторів законопроекту, Лев Підлісецький, рекомендує мешканцям не пускати підрядників. І кожному мешканцю подавати заявки на квартирний лічильник.

«Пізніше, маючи такі заяви зареєстровані в облгазі, можна подавати в суд, що облгаз, незважаючи на звернення мешканців, насильно встановлює загальнобудинкові лічильники, хоча звернення стосувалися встановлення індивідуального лічильника», – прокоментував народний депутат України.

Під таким тиском облгази мали би встановлювати індивідуальний лічильник. Так спрацювало на Херсонщині. Індивідуальні прилади там мають 80% споживачів.