"Цього року Грибовицькому сміттєзвалищу виповнюється 50 років. Сюди й далі звозять усе сміття Львова. Мешканці довколишніх сіл - Великих і Малих Грибович, Збиранки, Колонії не хочуть заводу з переробки сміття, вони хочуть, щоб сміттєзвалище закрили, і воно перестало існувати" - повідомив сьогодні, 8 червня, під час виїзного брифінгу голова сільської ради Грибович Ігор Питель.
За його словами, громада розраховує на те, що львівські ОДА та міськрада дотримаються обіцянки, й вирішать проблему у найближчі 2-3 роки. "Принаймні зараз заходи щодо протидії шкідливому впливу сміттєзвалища на людей виконуються добре", – аргументував Ігор Питель. Сільський голова пояснив, що результати аналізів показали, що вода у криницях сіл довкола сміттєзвалища містить шкідливі речовини. Відтак, торік Львівська ОДА та ЛМР почали виділяти кошти на будівництво централізованого водопостачання у селах Малі Грибові і Збиранка, мешканці яких зможуть отримувати якісну питну воду уже у серпні. Наступним на черзі є с. Колонія.
За словами сільського голови, і дорослі, і діти постійно скаржаться на болі в горлі й перепади артеріального тиску. "Ми не впевнені, що це прямі наслідки дії сміттєзвалища, однак вплив є, - зазначив він. – Тому торік було вирішено відкрити у с. Малі Грибовичі фельдшерсько-акушерський пункт. Він уже збудований, й також почне працювати у серпні. "Будівництво профінансовано з бюджету м. Львова, а обласне управління здоров’я обіцяло, що подарує на відкриття необхідну техніку. Ми також поставили питання, щоб у пункті працювала не просто медсестра, яка може виміряти тиск, а сімейний лікар. Наразі відповіді ще не отримали".
Попри те, що адміністрація намагається зробити все, щоб оберегти мешканців Грибович від отруйної води (в селі віддавна є централізоване водопостачання), пересічні селяни продовжують користуватися водою із криниць.
На запитання ZAXID.NET, чи були зафіксовані серед мешканців сіл масові отруєння водою або городиною, сільський голова І.Питель відповів, що ні. Він також поспішив запевнити журналістів, що городина, яку масово вирощують селяни, й продають у Львові не є особливо небезпечною. "80% мешканців цих сіл живуть тим, що вирощують овочі й фрукти й продають їх львів’янам. Нам пішли назустріч і забезпечили великою кількістю місць на ринку Шувар, але наші селяни й на інших ринках. – говорив він - Кожного дня на "Шуварі" продукцію перевіряє санепідемстанція. І мені невідомо, щоб вони виявили щось надзвичайне. Наша городина нічим не гірша, ніж з сіл, які є за 50 км від Грибовицького сміттєзвалища".