Мешканці гуртожитків ЛАЗу мерзнуть через борги власників заводу

14:33, 27 жовтня 2009

«3 гуртожитки ЛАЗу у складній ситуації – вони не отримують тепла. З 2007 до 2009 року заборгованість цих гуртожитків за теплопостачання становить 1,014 млн грн. Оплачено за цей час лише 40 тис грн, і це при тому, що люди кошти сплачують», – повідомив сьогодні, 27 жовтня, під час брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зазначив Андрій Садовий, гуртожитки перебувають у віданні ТзОВ «Львівавтокомплектація».

«Тобто ЛАЗ створив дочірні підприємства і замість того, аби передати їх у процесі приватизації заводу у комунальну власність, ввів гуртожитки у статутний фонд підприємства. Їх обслуговує згадане ТзОВ. Мешканці платять за послуги, однак платять саме цьому ТзОВ, а останнє кошти місту не перераховує. Мешканці благають врятувати їх. Вже два роки тривають судові процеси. Як мене сьогодні поінформували, є кінцеве рішення Верховного суду України від 29 вересня 2009 року, яким визначено незаконним введення цих гуртожитків у статутний фонд підприємства. Якби керівництво заводу було мудре, то одразу б виконало це рішення і передало б гуртожитки місту. Але це ще напевно буде довга епопея», – наголосив мер Львова.

Андрій Садовий не виключає, що брати Чуркіни, власники ЛАЗу, мають намір повторити події 2004-2005 рр. у Львові, коли «людей виганяли з гуртожитків, а приміщення продавали».

Мер зауважив, що міська влада робитиме усе можливе, аби мешканці отримали змогу напряму укладати угоди з ЛКП щодо оплати за теплопостачання. «Ми подамо мешканцям тепло і паралельно будемо розбиратися з автобусним заводом. Я переконаний, що лише зміна власника зможе відродити це підприємство. З такими людьми, які займаються геноцидом, діла мати не можна», – сказав міський голова Львова.

Андрій Садовий нагадав, що власники заводу ніяк не відреагували на пропозиції міської влад щодо передачі заводу у комунальну власність, натомість, каже він, «основні матеріальні цінності вивезено з заводу, багато цінного обладнання здано на металобрухт».

Також мер зазначив, що це питання неодноразово він піднімав на зустрічах з Президентом та прем’єр-міністром. «Є право приватної власності, яке можна оспорювати лише через суди, це дуже складний процес. Держава продавала цей завод, тому вона повинна активно втручатися в ситуацію, щоб це підприємство працювало. Керівництво заводу постійно лукавить, обіцяє віддати гуртожитки людям у приватну власність. Та я їм не вірю. Вони мають перейти в комунальну власність і тоді ми проведемо приватизацію мешканцями їхніх кімнат за 1 грн», – сказав мер.

Нагадаємо, на кінець вересня працівникам Львівського автобусного заводу виплачено заборговану заробітну плату на суму 5922,9 тис. грн, що становить 86,8% суми, що була предметом спору (6820,8 тис. грн).