У п’ятницю, 28 жовтня, приміщення дитячої поліклініки на Левандівці у Львові пікетували близько 50 мешканців мікрорайону з дітьми. Вони вимагали не закривати поліклініку та передати її в комунальну власність. Зараз медзаклад є підрозділом клінічної лікарні Львівської залізниці на вул. Огієнка.
Під стіни поліклініки прийшли переважно мами, чиї діти обслуговуються в цій поліклініці. В руках у них були плакати «Проти закриття поліклініки», «Проти безвідповідальної діяльності відповідальних осіб». Протестувальники принесли колективне звернення до чиновників з вимогою зберегти поліклініку. Звернення вже підписали понад 300 батьків з Левандівки.
«Я не пригадую, щоб цю поліклініку хоч колись ремонтували, – говорить мешканка Левандівки Оксана Павлова. – Під час злив тут в буквальному сенсі – потоп. Сюди взагалі страшно заходити. В заклад не вкладають гроші, а тепер його хочуть закрити і перевести наших дітей в дорожню поліклініку. Це ненормально – з маленькими дітьми стояти в кількагодинній черзі разом з дорослими. Тому ми хочемо, щоб поліклініку зберегли і відремонтували хоча б дах».
До пікетувальників вийшла завідувачка поліклініки Тетяна Кухарська. Проте її слова лише підтвердили побоювання мешканців Левандівки та ще більше обурили їх.
«Поліклініку однозначно не закриють. Але зараз справді йдуть перемовини про перенесення її в приміщення дорожньої поліклініки на вул. Повітряній. Проте наразі жодного документу про це ще не підписано», - заявила Тетяна Кухарська.
Завідувачка відмовилась надавати оцінку ймовірному перенесенню закладу, мотивуючи це тим, що «це в компетенції керівництва залізниці». На запитання людей про те, чому приміщення в такому стані, завідувачка відповіла, що «цього року утримання поліклініки взагалі не фінансували».
Проте, за словами депутата Львівської міської ради Вікторії Довжик, ця інформація не відповідає дійсності, оскільки на поліклініку у 2016 році було виділено 12 млн грн.
«За розпорядженням Кабміну, відомчі лікарні мали передати на баланс органів місцевого самоврядування. Так в комунальну власність передали дорожню поліклініку на вул. Повітряній, – пояснила Вікторія Довжик. – Але ПАТ «Укрзалізниця» залишило на своєму балансі вісім лікарень в Україні, зокрема і клінічну лікарню на вул. Огієнка, структурним підрозділом якої є ця поліклініка. У 2016 році з державної субвенції на цю поліклініку було виділено 12 млн грн, але, оскільки цей заклад не в комунальній власності, то гроші не можна було перерахувати напряму, а лише через Міністерство інфраструктури. Фінансування було, але невідомо, як коштами розпорядилось відомство та керівництво залізниці».
ZAXID.NET не вдалось оперативно отримати коментар головного лікаря клінічної лікарні Львівської залізниці щодо ситуації із поліклінічним відділенням на вул. Роксоляни.
Як результат, пікетувальники передали своє колективне звернення до міського голови Львова Андрія Садового та до начальника міського управління охорони здоров'я Володимира Зуба з проханням ініціювати процес передачі поліклініки в комунальну власність. Проте, за словами депутатки міськради Вікторії Довжик, не виключено, що місту все одно доведеться шукати інше приміщення.
Фото ZAXID.NET