Мешканці Львівщини, які перебувають у львівських лікарнях, мають усі ознаки грипу A/H1N1. Про це 6 листопада заявив у Львові керівник групи спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров’я, фахівець з питань інтенсивної терапії Саймон Мердель.
Фахівці ВООЗ з питань епідеміології, а також клініцисти від 5 листопада моніторять ситуацію у львівських шпиталях.Експерти спілкувались із медичним персоналом, хворими, переглядали історії хвороб, цікавились схемами лікування.
Керівник групи, клініцист Саймон Мердель зазначив, що великий відсоток важкохворих на Львівщині є наслідком того, що люди надто пізно звернулись по допомогу до лікарів, займались самолікуванням, тому їхній стан погіршився. Попередньо, аналізуючи перебіг захворювання, фахівці ВООЗ констатували, що наявні переважно усі ознаки грипу A/H1N1 – пише Радіо Свобода.
"У нас немає причин сумніватися, що тут клініка грипу A/H1N1. Така ж, як і в усьому світі, проходить захворювання типово, як скрізь, – зазначає Мердель. – Звідки міг взятися в Україні термін "легенева чума"? Я не розумію. У більшості людей грип A/H1N1 проходить легко. Тому використовувати термін потрібно правильно і акуратно, бути обережним. Коли говоримо про новий тип грипу, то його перебіг у хворих м’який, коли про пневмонію – це інше. Від вірусу ускладнення пневмонії мінімальне".
Власне фахівців ВООЗ найбільше цікавили важкохворі на пневмонію, хвороба у яких починалась однаково – із задишки, різкої слабості, зміни кольору шкіри. На сьогодні на Львівщині хворіють близько 140 тисяч осіб, але який відсоток із них із діагнозом звичного грипу, нового грипу A/H1N1 чи пневмонії невідомо. 45 людей протягом 10 днів померли. Під час розтину у багатьох померлих патологоанатоми виявили, що легені немов би "згорілі".
За даними Львівської обласної санепідемслужби, в області, за станом на 6 листопада були підтверджені 10 випадків так званого "свинячого грипу": 8 – у людей, які померли, а двоє осіб лікуються у шпиталях. Один хворий з діагнозом нового типу грипу уже повернувся додому.
Спеціалісти ВООЗ аналізують ситуацію, яка склалась на Львівщині. У суботу, 7 листопада. на семінарі для медичних працівників вони дадуть свої рекомендації, такі ж, як і для медиків та населення в усьому світі. Вони попросили медичний персонал постійно носити захисні маски, мити руки, переходячи від одного хворого до іншого. Кожна людина, наголошували експерти, у час епідемії, має якнайчастіше мити руки, а в багатолюдних місцях використовувати захисні маски.
Щодо препарату "Таміфлю", то за словами фахівців, його потрібно давати лише хворим із серйозною інфекцією. Цього препарату у львівських шпиталях достатньо.
У п’ятницю польські епідеміологи завершили брати проби у хворих у шпиталях. Вони обіцяють за три дні поінформувати головних лікарів про результати досліджень, на який саме вірус хворіють мешканці області.