Мешканці Львівщини співфінансують оновлення шкіл, садочків та амбулаторій

22 липня 2016

Переможці обласного конкурсу мікропроектів активно працюють над втіленням своїх ідей. Наразі, із майже семи сотень переможців, близько шістсот уклали договори із підрядниками. Понад півтисячі вже розпочали роботи, а двадцять одна громада вже встигла реалізувати свої проекти.

Середня школа у селі Дороговиж біля Миколаєва вже майже готова зустрічати учнів. Помиті класи вже чекають на уроки і лише в кількох кімнатах залишилось де-не-де підмалювати відкоси. Цього року у навчальному закладі замінили левову частку вікон. Адже старі взимку додавали чимало клопотів.

«Заклеювали, штапики вставляли, – розповідає директор школи Василь Осипчук. – Воно все псується. Можливо, не завжди все було якісно зроблено. Школа наша, взагалі, будувалась не за державним проектом, а будувалась як то кажуть громадою. І проект готувався вручну, і будувалось, і залучалися діти».

І цього разу так само: майстри лише привезли і встановили вікна решта – робота батьків та працівників школи. Мешканці, власне, і наполягли на тому, щоб село взяло участь у конкурсі мікропроектів. За кілька кілометрів – село Київець. Тут ситуація схожа. Рік тому запрацював дитячий садок, який теж по суті є колишнім мікропроектом. Батьки його вихованців теж скинулись по двісті гривень і запропонували податись на конкурс і цього року. Адже, садку був потрібен майданчик.

«Батьки були тільки за. бо в нашому селі не було де піти погуляти на вулиці, а тепер тільки  всі задоволені:і батьки, і діти», – каже мама двох дошкільнят пані Алла.

Біля садочка ж хочуть встановити навіть два майданчики. Аби, різним групам вистачало місця.

«Половина зроблена, ще мають довезти три елементи. Все це в процесі, але вже дітки мають два такі міні-майданчики, де кожного дня проводять свій час», – каже завідувачка садочка Марія Мартикляс.

Загалом, в області таких більше півтисячі. І майже всі вже розпочали роботи.

«Застереження ми маємо всього-навсього до трьох об'єктів – це є такий мізер. Всі решта працюють, роботи тривають. Тобто, ми будемо мати в області оновлені ФАПи, дитячі садочки, народні доми, у багатьох селах буде нове освітлення», – каже перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин.

На цьогорічний конкурс обласна рада виділила рекордну кількість коштів – 54 мільйони гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада